головна / Історії, які ви нам розповіли / с. Богородичне
Допомагала копати траншею та місила глину. Історія Наталії Моторіної, яку армія рф залишила без дому
зруйновано: травень 2022 / Донецька область , Краматорський район , с. Богородичне / Мира , 17
Приватний будинок
Дата руйнування:
травень 2022
Дата додавання до бази:
05 квітень 2024
Адреса:
Донецька область ,
Краматорський район , с. Богородичне ,
Мира , 17
Будинок біля річки Сіверський Донець батьки Наталії Моторіної почали зводити у 1990 році. Процес тривав довгі п’ять років. Тоді це було важкою справою — не вистачало грошей та сил.
“Кожні літні канікули я допомагала батькам. Копала траншею, підносила цеглу, місила глину. Все, від фундаменту до даху, було побудовано за моєї участі”, — розповіла жінка журналістці “Свій дім”.
У 2013 році померла мама Наталії й жінка успадкувала житло.
“Почала ремонт, але так і не завершила”
Перед повномасштабним вторгненням рф Наталія почала ремонтувати будинок, але так його і не завершила. На початку березня 2022 почалися перші авіаудари росіян:
“Спочатку я ховалась в погребі. Було дуже страшно, коли над головою пролітав літак і ти не знав, чи впаде на тебе, чи десь далі”.
Розуміння того, що ворог наближається, з’явилося, коли підірвали міст між Святогірськом і Богородичним. Після цього Наталія вирішила евакуюватися.
“На відео побачила, як мій будинок горить”
Спочатку жінка приїхала до Дніпра. Потім волонтери знайшли будиночок в селі Олександрівка на Кіровоградщині. Там і прожила понад рік.
“Я познайомилася з дуже хорошими людьми. Вони допомогли з посудом, постільною білизною, ділилися городиною. Дуже вдячна за прихисток”.
Свій зруйнований дім Наталія вперше побачила на відео. З дрона було знято бій і вона впізнала свою хату, яка горіла. Від її житла залишилося два кути, а двір повністю усіяний камінням:
“Розпач і біль, адже пів життя пройшло там. Найбільше жалкую, що не забрала з собою фотоальбоми та бабусині ікони. Цього вже не відновити”.
Зараз жінка живе у Святогірську. Повернулася на Донеччину, коли Національний парк “Святі гори” відновив діяльність, бо працювала там економісткою.
Наталія подала заяву на отримання компенсації за знищене житло. Їй надали житловий сертифікат. Але жінка поки його не використала. Придбати будинок на Донеччині вона не може, бо він знаходиться в зоні бойових дій. Були спроби знайти оселю в інших відносно безпечних областях, але люди хотіли продавати своє майно за гроші, а не за віртуальний документ.
____________
Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.
Читати по темі: “Будинок я придбала в 2014 році, тепер на його місці чорна пляма”. Історія Оксани Татарінової
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу
В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення національного технічного університету нафти і газу. Заклад постраждав внаслідок російського обстрілу міста 22 червня 2024 року. Роботи після прильоту російської ракети тривали понад три...
читати історіюБагатоквартирний будинок
“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко
Тетяна Сітоленко народилася на Київщині, але своїм рідним домом називає Залізне на Донеччині. Саме в цьому місті прожила 47 років. Повномасштабне вторгнення росії у 2022 році змусило її переїхати до...
читати історію“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої
У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя
Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя
Приватний будинок
“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко
Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю
Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу
Багатоквартирний будинок
“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко
“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої
У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя
Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя
Приватний будинок