Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / с. Богородичне

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

Допомагала копати траншею та місила глину. Історія Наталії Моторіної, яку армія рф залишила без дому

зруйновано: травень 2022 / Донецька область , Краматорський район , с. Богородичне / Мира , 17

Будинок біля річки Сіверський Донець батьки Наталії Моторіної почали зводити у 1990 році. Процес тривав довгі п’ять років. Тоді це було важкою справою — не вистачало грошей та сил. 

“Кожні літні канікули я допомагала батькам. Копала траншею, підносила цеглу, місила глину. Все, від фундаменту до даху, було побудовано за моєї участі”, — розповіла жінка журналістці “Свій дім”.

У 2013 році померла мама Наталії й жінка успадкувала житло.

“Почала ремонт, але так і не завершила”

Перед повномасштабним вторгненням рф Наталія почала ремонтувати будинок, але так його і не завершила. На початку березня 2022 почалися перші авіаудари росіян: 

“Спочатку я ховалась в погребі. Було дуже страшно, коли над головою пролітав літак і ти не знав, чи впаде на тебе, чи десь далі”.

Розуміння того, що ворог наближається, з’явилося, коли підірвали міст між Святогірськом і Богородичним. Після цього Наталія вирішила евакуюватися.

“На відео побачила, як мій будинок горить”

Спочатку жінка приїхала до Дніпра. Потім волонтери знайшли будиночок в селі Олександрівка на Кіровоградщині. Там і прожила понад рік.  

“Я познайомилася з дуже хорошими людьми. Вони допомогли з посудом, постільною білизною, ділилися городиною. Дуже вдячна за прихисток”.

Свій зруйнований дім Наталія вперше побачила на відео. З дрона було знято бій і вона впізнала свою хату, яка горіла. Від її житла залишилося два кути, а двір повністю усіяний камінням:

“Розпач і біль, адже пів життя пройшло там. Найбільше жалкую, що не забрала з собою фотоальбоми та бабусині ікони. Цього вже не відновити”.

Зараз жінка живе у Святогірську. Повернулася на Донеччину, коли Національний парк “Святі гори” відновив діяльність, бо працювала там економісткою. 

Наталія подала заяву на отримання компенсації за знищене житло. Їй надали житловий сертифікат. Але жінка поки його не використала. Придбати будинок на Донеччині вона не може, бо він знаходиться в зоні бойових дій. Були спроби знайти оселю в інших відносно безпечних областях, але люди хотіли продавати своє майно за гроші, а не за віртуальний документ. 

____________

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читати по темі: “Будинок я придбала в 2014 році, тепер на його місці чорна пляма”. Історія Оксани Татарінової

Катерина Черніговець / 05.04.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Збереження архітектурної спадщини українських сіл: як працює онлайн-конструктор будинків

В умовах повномасштабної російської агресії під загрозою опинилося не лише життя мільйонів українців, але й унікальна архітектурна спадщина нашої країни. За оцінками Київської школи економіки, станом на січень 2023 року...

читати історію

Repair Together у 2024 році: прибиральні толоки трансформуються у будівельні

Неймовірні люди працюють. Так в коментарях пишуть про Repair Together — громадську організацію, яка формує волонтерську спільноту для подолання наслідків російської агресії в Україні. Це команда запальних, творчих та ініціативних...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Збереження архітектурної спадщини українських сіл: як працює онлайн-конструктор будинків

Repair Together у 2024 році: прибиральні толоки трансформуються у будівельні

Приватний будинок

“Я півтора року прожив в окупації. Після підриву росіянами Каховської ГЕС наш дім пішов під воду”. Історія Романа Куцеконя

Приватний будинок

“Ми ніколи не забудемо, що пережили у Попасній. А російські окупанти нагадують про це щодня”. Історія Людмили Литовченко

Об'єкт інфраструктури (міст, шляхопровід, залізниця, депо тощо)

Споруда-рекордсмен та іноземні швидкозбірні конструкції: як в Україні відновлюють мости, зруйновані війною

Підприємство

Відновлення Тростянецького лісгоспу: як підприємство долає наслідки війни в умовах реформування

“Відновлювати житло під час війни — це як зводити будинок без фундаменту. Але ми ризикнули”. Історія родини Галдашенко

Мінне поле. Як реабілітувати українські землі від наслідків війни