головна / Історії, які ви нам розповіли / с. Богородичне
Допомагала копати траншею та місила глину. Історія Наталії Моторіної, яку армія рф залишила без дому
зруйновано: травень 2022 / Донецька область , Краматорський район , с. Богородичне / Мира , 17
Приватний будинок
Дата руйнування:
травень 2022
Адреса:
Донецька область ,
Краматорський район , с. Богородичне ,
Мира , 17
Будинок біля річки Сіверський Донець батьки Наталії Моторіної почали зводити у 1990 році. Процес тривав довгі п’ять років. Тоді це було важкою справою — не вистачало грошей та сил.
“Кожні літні канікули я допомагала батькам. Копала траншею, підносила цеглу, місила глину. Все, від фундаменту до даху, було побудовано за моєї участі”, — розповіла жінка журналістці “Свій дім”.
У 2013 році померла мама Наталії й жінка успадкувала житло.
“Почала ремонт, але так і не завершила”
Перед повномасштабним вторгненням рф Наталія почала ремонтувати будинок, але так його і не завершила. На початку березня 2022 почалися перші авіаудари росіян:
“Спочатку я ховалась в погребі. Було дуже страшно, коли над головою пролітав літак і ти не знав, чи впаде на тебе, чи десь далі”.
Розуміння того, що ворог наближається, з’явилося, коли підірвали міст між Святогірськом і Богородичним. Після цього Наталія вирішила евакуюватися.
“На відео побачила, як мій будинок горить”
Спочатку жінка приїхала до Дніпра. Потім волонтери знайшли будиночок в селі Олександрівка на Кіровоградщині. Там і прожила понад рік.
“Я познайомилася з дуже хорошими людьми. Вони допомогли з посудом, постільною білизною, ділилися городиною. Дуже вдячна за прихисток”.
Свій зруйнований дім Наталія вперше побачила на відео. З дрона було знято бій і вона впізнала свою хату, яка горіла. Від її житла залишилося два кути, а двір повністю усіяний камінням:
“Розпач і біль, адже пів життя пройшло там. Найбільше жалкую, що не забрала з собою фотоальбоми та бабусині ікони. Цього вже не відновити”.
Зараз жінка живе у Святогірську. Повернулася на Донеччину, коли Національний парк “Святі гори” відновив діяльність, бо працювала там економісткою.
Наталія подала заяву на отримання компенсації за знищене житло. Їй надали житловий сертифікат. Але жінка поки його не використала. Придбати будинок на Донеччині вона не може, бо він знаходиться в зоні бойових дій. Були спроби знайти оселю в інших відносно безпечних областях, але люди хотіли продавати своє майно за гроші, а не за віртуальний документ.
____________
Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.
Читати по темі: “Будинок я придбала в 2014 році, тепер на його місці чорна пляма”. Історія Оксани Татарінової
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...
читати історіюПідприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Наталя Ольшанська з Запоріжжя — директорка та співвласниця сімейної компанії “Famberry”. Головна спеціалізація підприємства — вирощування та переробка органічного кизилу, який використовують для виготовлення різних продуктів — від варення до...
читати історіюСубсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство