Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Попасна

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

“Попасна тепер місто-привід, але ми віримо, що його звільнять”. Історія Наталії Павличенко

зруйновано: квітень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Попасна / Кануннікова , 3

Наталія Павличенко народилася у Попасній Луганської області. Жила у приватному секторі — в домі, який з родиною збудували ще у 1994 році. Повномасштабне вторгнення та постійні обстріли змусили родину покинути рідне місто, яке поступово перетворилося на руїну.

“Думали, що їдемо лише на 2 тижні”

“Не дивлячись на те, що війна для Попасної почалася у 2014 році, ми не очікували того, що станеться після 24 лютого 2022 року. Ніхто не думав, що його окупують росіяни та перетворять на місто-привид. Вони розбивали, грабували та підпалювали будинки й нічого після себе не лишали”, — поділилася з журналісткою “Свій дім” Наталія Павличенко.

Спочатку родина жінки не планувала їхати з міста. Але коли обстріли стали інтенсивними й на подвір’я дому прилетів снаряд, тимчасово виїхати до Бахмута. Пробули там лише два дні, бо зрозуміли, що там буде таке саме, що і в Попасній. Тому поїхали далі — у Тернопіль. Де живуть і нині:

“Ми думали, що покидаємо Попасну на два тижні й невдовзі повернемося назад”.

“Будинок повністю зруйнований”

Фото зруйнованого будинку пані Наталії надіслали знайомі. Окупанти все розікрали й винесли. Квартири сина та батьків також зруйновані.

“А що зараз з будинком, ми й не знаємо. Можливо, один фундамент залишився”.

На онлайн-карті жінка побачила, що її будинок зараз повністю зруйнований.

В Тернополі родина Наталії живе у двокімнатній квартирі. Її онук ходить у місцеву школу. Жінка продовжує працювати дистанційно головним бухгалтером відділу фінансів Сєвєродонецької районної державної адміністрації. Також з родиною та однодумцями створила громадську організацію “Спільна справа та взаєморозуміння” для допомоги переселенцям, якою керує її невістка.

“Треба влаштовувати життя, бо компенсації ми не можемо отримати, поки Попасна окупована, хоч всі документи й надали. Ми звичайно можемо продати машину, але цих коштів не вистачить на придбання житла”.

Артем Безрук, адвокат:

Згідно міжнародного законодавства невибірковий обстріл цивільних об’єктів є воєнним злочином, який класифікується за наступними статтями Римського статуту: умисне спрямування нападів на цивільні об’єкти, тобто об’єкти, що не є військовими цілями [стаття 8 (2) (b) (ii) Римського статуту] та умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читати по темі: “Як знаходжу відео з Попасної, то з завмиранням серця думаю, що зараз побачу свою хату”. Історія Олени Голєвої

Катерина Черніговець / 12.02.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

Тетяна Сітоленко народилася на Київщині, але своїм рідним домом називає Залізне на Донеччині. Саме в цьому місті прожила 47 років. Повномасштабне вторгнення росії у 2022 році змусило її переїхати до...

читати історію

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

На третій рік повномасштабного вторгнення рф в Любомирівку Миколаївської області повертаються люди. Наразі там мешкає понад 200 людей, з них — 20 діти. Ситуація залишається небезпечною, але село, розташоване за...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію