Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Одеса

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

“Встигли сховатися в підвалі за секунду до влучання дрона”. Історія Марини Ткачук

зруйновано: листопад 2024 / Одеська область , Одеський район , Одеса / Олексія Косяченка , 13

Удар по Одесі 7 листопада 2024 року пошкодив будинок родини Марини Ткачук. За кілька секунд до вибуху вони встигли спуститися в підвал. БПЛА “Герань-2” влучив на город, а вибухова хвиля зруйнувала будинок. На щастя, ніхто не постраждав. Попри значні пошкодження, вони не покинули свою оселю та залишаються там. Не хочуть переїжджати, оскільки бояться, що мародери вкрадуть вціліли речі. А тимчасове житло, яке їм запропонувала місцева влада, знаходиться далеко від дому.

Від цього обстрілу Одеси постраждали близько 40 будинків. Вони мають різні пошкодження — від вибитих вікон до зруйнованої стелі. Від вибуху також почалася пожежа, але її швидко загасили.

“У нашому районі таке вперше, і сподіваюся, востаннє. Були прильоти по військовій частині, ми чули відлуння вибухів, на нас летіли уламки. А в цей раз — в нашому городі велика вирва і зруйнований будинок,” — розповіла журналістці “Свій дім” Марина Ткачук.

“Дім зруйнований, але родина не постраждала”

Будинок на дві родини, де жила пані Марина з родиною майже 50 років, після вибуху залишився без вікон та дверей, там зруйнований дах. Інші будівлі у дворі також пошкоджені. На стороні сусідів аварійна ситуація — газова труба “тримає” пошкоджену стіну.

“Поряд з нами немає бомбосховища, але ми живемо у приватному будинку, тому встигли спуститися у підвал. Чоловіка вибухова хвиля просто “закинула” туди. Але пощастило, що він не постраждав. Нам навіть медична допомога не знадобилася. Якби не побігли в укриття, то нас би просто “розкидало” по будинку або чимось прибило. Наших сусідів, які в момент удару були в кімнаті, відкинуло на ліжко і накрило килимом”, — пригадує жінка.

Після обстрілу на місця влучань приїжджали представники районної адміністрації. Також були волонтери, які допомогли закрити вибиті вікна OSB-плитами. Зараз пані Марина очікує на отримання актів про пошкоджене майно, щоб отримати допомогу у відбудові.

“Нам пропонували переселитися в інше житло. Але ми не готові залишити домівку та наше майно. Двері після вибуху не закриваються. Страшно зараз залишитися взагалі без нічого. Якось будемо жити в умовах, які склалися. Сподіваюся, що отримаємо допомогу від волонтерів або благодійних організацій.  Просто не знаємо чого чекати, бо багато людей, які постраждали”.

Допомогти родині можна за посиланням:

https://send.monobank.ua/jar/8g3dEVCzF4

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Читати по темі: “Втратили житло на Донеччині, повернулися з Німеччини в Україну та купили новий дім”. Історія Вікторії Яценко

Міжнародний реєстр збитків. Нові правила та можливості для подання заяв

Катерина Черніговець / 15.11.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової

Марина Бражнікова з Луганська за останні десять років пережила багато випробувань. У 2014 році росіяни окупували її рідне місто, вона втратила дім і прибутковий бізнес. Її родина вимушено евакуювалася до...

читати історію

Соціальне житло для переселенців: як отримати

Близько 5 млн українців вимушені жити у статусі “внутрішньо переміщених осіб”. Вони опинилися в інших регіонах країни та вмістили життя в декілька валіз. Здебільшого їм довелося розпочинати все з нуля:...

читати історію