головна / Історії, які ви нам розповіли / Київ
У день російської атаки на “Охматдит” відділенню анестезіології виповнилось 57 років. Історія лікаря Максима Головатюка
Київська область , Київський район , Київ / Чорновола , 28/1
Заклад охорони здоров'я
Адреса:
Київська область ,
Київський район , Київ ,
Чорновола , 28/1
Під час ракетної атаки по закладу лікар-анестезіолог Максим Головатюк переходив з однієї палати в іншу, очікуючи на наступну операцію. Він почув свист і вибух. Від міцності удару зірвало двері, які ледь не впали на нього. Це було 8 липня 2024 року, коли ворожа ракета влучила в найбільшу дитячу лікарню України. За 13 років роботи в закладі та понад два роки великої війни інцидент такого масштабу вперше на пам’яті чоловіка.
“Ми знаходимося на 7 поверсі нового корпусу. В нашому відділені постраждалих людей немає. Ніхто з персоналу не розгубився, не втік й не впав в ступор. Всі допомагали з евакуацією пацієнтів — спочатку у себе, а потім по всій лікарні. У нас був дуже важкий хворий, який перебував у комі. Ми його перевели в окрему палату, а потім доправили до іншого медичного закладу. Під час атаки один з наших лікарів закрив його своїм тілом від ймовірного влучання уламків. Потім ми побігли до відділення токсикології, це вже інша будівля, куди й прийшовся головний удар. Там побачили свою загиблу колегу. Далі був хірургічний корпус, де ми допомагали з ліквідацією наслідків обстрілу. Я переніс на руках дитину, яка була підключена до спеціального обладнання й потім її повезли в іншу лікарню”, — розповідає Максим Головатюк журналісту “Свій Дім”.
“Це терор заради терору. Додому я в той день не потрапив”
Лікар каже, що він і колеги вже звикли до ракетних атак та вибухів, але не міг подумати, що росіяни завдадуть удару по найбільшій дитячій лікарні України.
“Це терор заради терору. Додому я в той день не потрапив. Коли закінчили розбирати завали, то вже був вечір, я залишився. Мені так було спокійніше чогось. Після всіх робіт ми з колективом зібралися, щоб обговорити пережите. Всім треба було виплеснути емоції. Хтось сміявся, хтось плакав, але це була комунікація справжньої згуртованої команди”, — каже Максим.
Найбільше його вразила здатність українців об’єднуватися в стресових ситуаціях.
“Наші колеги, які були у відпустках або відгулах — лікарі, санітарки, медсестри, всі прийшли та включилися в процес. Кинули свої особисті справи і прибігли допомагати. Потім підтягнулися цивільні кияни та волонтерські організації, які постійно питали, що потрібно та чим вони можуть бути корисні. Такий кризовий момент ще раз показав, що ми дійсно команда й можемо покластися одне на одного. Хотілося б, щоб таких випадків не було, але добре, що ми можемо відредагувати та впоратися з наслідками як цілісний організм. Це мене тішить й ще раз доводить, що нас не перемогти. Ми витримаємо все”.
“З урахуванням масштабів удару — нашому відділенню неймовірно пощастило”
За словами Максима у відділенні анестезіології вибило вікна, вирвавши їх разом з рамами. Також частково впала підвісна стеля.
“Скла було стільки, що навіть у взутті ноги були порізані. Обладнання майже не постраждало. Тріснув лише монітор на одному з апаратів. З урахуванням масштабів удару — нам неймовірно пощастило. Відділення постраждало відсотків на 20. У колег на інших поверхах ситуація гірша. Зараз ми забили вікна ДСП-панелями, затянули плівкою та запустили роботу фактично в повному режимі. Всі високотехнологічні операції проводяться, включаючи трансплантацію органів — нещодавно пересаджували нирку одному з пацієнтів”, — говорить лікар.
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Об'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року через обстріли, бомбардування та інші воєнні дії були пошкоджені або зруйновані численні пам’ятки архітектури. За даними Міністерства культури та...
читати історіюЗаклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...
читати історіюПідприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Рекомендуємо прочитати
Об'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство