Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Попасна

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“З 2014 року ми живемо за принципом — день минув і слава Богу”. Історія Ірини Тішкової

зруйновано: березень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Попасна / Первомайська , 5а

Ірина Тішкова жила в Попасній 25 років. До міста приїхала із Сімферополя — після навчання її за розподілом відправили в компанію, яка займалася ремонтом об’єктів на залізниці. Коли підприємство розформували жінку перевели в комунальне підприємство житлово-комунального господарства, де вона пропрацювала багато років. Бажання кудись переїхати ніколи не було, але військові дії в 2014-2015 років змусили її разом з дітьми евакуюватися до Харкова. У 2022 році росія дісталася і туди.  

“З Попасної ми виїхали в 2015 році”

У 2014 році обстріли Попасної хоч і не були такими масованими, як в 2022 році, але жити там з дітьми Ірині було нестерпно. Деякий час довелося переховуватися у підвалі гуртожитку.

“Через 7 місяців ми вирішили евакуюватися. Тоді були проблеми зі світлом та водою. Ворог вже влучав у центр міста, а не як раніше по околицях”, — розповіла журналістці “Свій дім” Ірина Тішкова.

Разом зі знайомими вони виїхали до Харкова, де жили в таборі для переселенців. В одній кімнаті розмістили три родини. Через декілька місяців їм довелося шукати житло.

“24 лютого 2022 року ми вирішили, що залишаємося в Харкові”

“Коли почалось повномасштабне вторгнення, ми вирішили нікуди не їхати з Харкова. Якщо у 2014 році у нас були збереження, то зараз їх немає. Всі зароблені кошти витрачаються на оренду та базові потреби”, — розповідає жінка.

Дорослий син Ірини одразу пішов добровольцем на війну — захищає країну і зараз. Він наполягає, щоб родина евакуювалася, бо Харків постійно обстрілюють, прильоти бувають зовсім поряд з житлом. Але жінка не хоче.

“Через постійну стресову обстановку у нас погіршився стан здоров’я. У мене були проблеми з щитоподібною залозою. Молодший син постійно лікується в неврології”.

“Будинок у Попасній частково зруйнований, а квартира згоріла”

Під час обстрілів 2014-2015 років будинок Ірини в Попасній був цілим. Наразі єдине джерело інформації про місто — це відео, яке викладають окупанти. На одному з них вона і побачила свій будинок. 

Зараз багатоповерхівка частково зруйнована, квартира жінки згоріла. Були попадання в під’їзд, де жила Ірина. 

“Я не вірю у відновлення та повернення до Попасної. Думаю, що це нереально. Всі підприємства зруйновані та розграбовані. Де люди будуть жити й працювати? Але, можливо, я помиляюся”.

______

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читати по темі:  “Купили будинок за два тижні до вторгнення рф. Встигли пожити там лише місяць”. Історія Юлії Сидоренко

Катерина Черніговець / 16.05.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Repair Together у 2024 році: прибиральні толоки трансформуються у будівельні

Неймовірні люди працюють. Так в коментарях пишуть про Repair Together — громадську організацію, яка формує волонтерську спільноту для подолання наслідків російської агресії в Україні. Це команда запальних, творчих та ініціативних...

читати історію

Приватний будинок

“Я півтора року прожив в окупації. Після підриву росіянами Каховської ГЕС наш дім пішов під воду”. Історія Романа Куцеконя

Роман Куцеконь півтора року прожив в окупації у місті Олешки на Херсонщині. Після підриву росіянами греблі Каховської ГЕС чоловік вирішив евакуюватися до Європи. На цьому шляху йому довелося пройти через...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Repair Together у 2024 році: прибиральні толоки трансформуються у будівельні

Приватний будинок

“Я півтора року прожив в окупації. Після підриву росіянами Каховської ГЕС наш дім пішов під воду”. Історія Романа Куцеконя

Приватний будинок

“Ми ніколи не забудемо, що пережили у Попасній. А російські окупанти нагадують про це щодня”. Історія Людмили Литовченко

Об'єкт інфраструктури (міст, шляхопровід, залізниця, депо тощо)

Споруда-рекордсмен та іноземні швидкозбірні конструкції: як в Україні відновлюють мости, зруйновані війною

Підприємство

Відновлення Тростянецького лісгоспу: як підприємство долає наслідки війни в умовах реформування

“Відновлювати житло під час війни — це як зводити будинок без фундаменту. Але ми ризикнули”. Історія родини Галдашенко

Мінне поле. Як реабілітувати українські землі від наслідків війни

Святогірськ/Лиман 2.0: голоси людей, які не здаються.”Свій дім” та “Свої” запрошують на публічну дискусію про руйнування і відбудову