Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / сел. Соснове

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

“Була в Сосновому двічі й більше не хочу. Боляче дивитися на те, що сталося з батьківською хатою”. Історія Ірини Дерев’янченко

зруйновано: червень 2022 / Донецька область , Краматорський район , сел. Соснове / Привокзальна , 11/3

Селище Соснове Лиманської громади розташоване за 6 км від Святогірська. До початку великої війни там працювала залізнична станція та відділення Національного природного парку “Святі Гори”, де були залучені більшість місцевих. Зараз селище повністю зруйноване. 

Ірина Дерев’янченко все життя прожила в Сосновому і 30 років працювала на залізниці. Армія рф знищила рідний дім жінки, який її батьки отримали, як працівники парку, який дістався у спадок від батьків. 

“Думали, що їдемо на два тижні”

24 квітня 2022 року пані Ірина покинула селище. Виїжджала вже під обстрілами. Тоді бойові дії наближалися до сусідньої Олександрівки:

“Нам сказали, що треба поїхати кудись на декілька тижнів і пересидіти поки ситуація не стабілізується. А вийшло, що понад рік я була на Дніпропетровщині”.

“Батьківський дім знищили”

Артилерійський обстріл повністю знищив будинок жінки. Це сталося під час окупації селища у червні 2022 року. До цього житло вже було пошкоджено і стояло без вікон та дверей

“Все, що я набувала за життя, знищили росіяни. Батьківського дому більше немає. І в селищі зараз ніхто не мешкає. А до війни жило 160 людей. Нас було небагато, але ми були згуртовані та дружні” — поділилася жінка.  

“Територію досі не розмінували”

Пані Ірина подала всі документи для отримання компенсації за державною програмою “єВідновлення”. В селищі поки не пройшло розмінування, тому там небезпечно знаходитися: 

“Нам сказали, що лінія фронту поряд, тому ніяких робіт поки не будуть проводити”.

Однак, залізничну станцію відновлюють. Вже відбудували вокзал, централізовано провели світло та воду та ремонтують переїзд.  

Артем Безрук, адвокат:

За період повномасштабного вторгнення порушення прав введення війни з боку російських військових стали систематичними. Згідно Кримінального кодексу України обстріл населеного пункту, де мешкала пані Ірина, кваліфікується за статтею 438 КК “Порушення законів та звичаїв ведення війни”. Згідно міжнародного законодавства даний обстріл є воєнним злочином та кваліфікується, як умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].

___________

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читати по темі: “Люди готові повернутися, але їм потрібна допомога з відбудовою”. Історія Альони Лановенко

Катерина Черніговець / 09.01.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”