головна / Історії, які ви нам розповіли / сел. Соснове
“Люди готові повернутися, але їм потрібна допомога з відбудовою”. Історія Альони Лановенко
зруйновано: червень 2022 / Донецька область , Лиманський район , сел. Соснове / Привокзальна , 10
Приватний будинок
Дата руйнування:
червень 2022
Адреса:
Донецька область ,
Лиманський район , сел. Соснове ,
Привокзальна , 10
Альона Лановенко все життя прожила у Сосновому Лиманської громади та працювала в Національному природному парку “Святі Гори”. Російська армія знищила все вщент, але це не зупинило жінку повернутися на Донеччину після деокупації. Жити в рідному селі неможливо, тому з чоловіком орендують квартиру у Святогірську.
“Вдома настільки добре, що не передати словами”, — каже вона.
“Згоріло майже все село”
З Соснового Альона виїхала у квітні 2022 року. Евакуювалися на Полтавщину. У жінки вже була підготовлена тривожна валіза.
Про знищений будинок Альона дізналася з відео у соцмережах. Це сталося в червні 2022 року, коли артилерійський снаряд поцілив в її житло.
“Колона російської техніки була в селі й обстрілювала все навкруги. Згоріло майже все село — від будинків до інфраструктури”, — поділилася пані Альона.
“До війни в селі було життя”
В Сосновому після деокупації серед знищених будинків та інфраструктури залишилося багато знищеної військової техніки. Світло підведено тільки до залізничної станції.
“До війни в селі було життя, а зараз там неможливо жити. Є люди, які готові повернутися, але без допомоги у відбудові вони це зробити не можуть”, — каже Альона.
Отримати компенсацію за державною програмою “єВідновлення” жінка поки не може. Комісія, яка мала б обстежити знищений будинок, так і не приїхала. Їм прийшла відмова, бо “близько до лінії фронту”.
“У сусідніх селах у людей вже є акти обстеження майна, а до нас так справа не дійшла”, — розповіла вона.
Артем Безрук, адвокат:
Обстріли цивільного населеного пункту є розповсюдженим воєнним злочином з боку російської армії, що можна кваліфікувати за двома статтями Римського статуту: – Умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту]. – Умисне спрямування нападів на цивільні об’єкти, тобто об’єкти, що не є військовими цілями [стаття 8 (2) (b) (ii) Римського статуту].
___________
Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.
Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Читати по темі: Будинок загорівся на Пасху. Люди виходили з погреба з піднятими руками. Історія родини Тесленків
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Об'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року через обстріли, бомбардування та інші воєнні дії були пошкоджені або зруйновані численні пам’ятки архітектури. За даними Міністерства культури та...
читати історіюЗаклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...
читати історіюПідприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Рекомендуємо прочитати
Об'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство