Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / сел. Соснове

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

“Люди готові повернутися, але їм потрібна допомога з відбудовою”. Історія Альони Лановенко

зруйновано: червень 2022 / Донецька область , Лиманський район , сел. Соснове / Привокзальна , 10

Альона Лановенко все життя прожила у Сосновому Лиманської громади та працювала в Національному природному парку “Святі Гори”. Російська армія знищила все вщент, але це не зупинило жінку повернутися на Донеччину після деокупації. Жити в рідному селі неможливо, тому з чоловіком орендують квартиру у Святогірську.

“Вдома настільки добре, що не передати словами”, — каже вона.

Згоріло майже все село

З Соснового Альона виїхала у квітні 2022 року. Евакуювалися на Полтавщину. У жінки вже була підготовлена тривожна валіза.

Про знищений будинок Альона дізналася з відео у соцмережах. Це сталося в червні 2022 року, коли артилерійський снаряд поцілив в її житло.

“Колона російської техніки була в селі й обстрілювала все навкруги. Згоріло майже все село — від будинків до інфраструктури”, — поділилася пані Альона.

“До війни в селі було життя”

В Сосновому після деокупації серед знищених будинків та інфраструктури залишилося багато знищеної військової техніки. Світло підведено тільки до залізничної станції.

“До війни в селі було життя, а зараз там неможливо жити. Є люди, які готові повернутися, але без допомоги у відбудові вони це зробити не можуть”, — каже Альона.

Отримати компенсацію за державною програмою “єВідновлення” жінка поки не може. Комісія, яка мала б обстежити знищений будинок, так і не приїхала. Їм прийшла відмова, бо “близько до лінії фронту”. 

“У сусідніх селах у людей вже є акти обстеження майна, а до нас так справа не дійшла”, — розповіла вона.

Артем Безрук, адвокат:

Обстріли цивільного населеного пункту є розповсюдженим воєнним злочином з боку російської армії, що можна кваліфікувати за двома статтями Римського статуту: – Умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту]. – Умисне спрямування нападів на цивільні об’єкти, тобто об’єкти, що не є військовими цілями [стаття 8 (2) (b) (ii) Римського статуту].

___________

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читати по темі: Будинок загорівся на Пасху. Люди виходили з погреба з піднятими руками. Історія родини Тесленків

Катерина Черніговець / 05.01.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”