Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Ще у 2014 році я усвідомив, що росія нападе на нас відкрито. Це лише питання часу”. Історія Дмитра Фіянова з Бахмута

Донецька область , Бахмутський район , Бахмут / Ювілейна , 85

Дмитро Фіянов — військовослужбовець, який у 2014-2018 роках служив на танковій базі в Бахмуті. Повномасштабне вторгнення рф чоловік “зустрів” як цивільний. У військоматі йому відмовили, бо “вже відвоював своє”. До травня 2022 року він разом з дружиною та сином залишався в місті. Коли вони потрапили під обстріли, то вирішили виїхати на Київщину. Дев’ятиповерхівка, в якій вони жили на Донеччині, зруйнована вщент. 

“Це квартира моїх батьків. Мій тато був військовим. У 1991 році він пішов на пенсію і йому запропонували обрати місто, де він хоче далі жити й отримати житло. Вирішили переїхати до маленького та спокійного Бахмута”, — розповів журналістці “Свій дім” Дмитро Фіянов.

“Я розумів, що якщо росіяни зайдуть в місто, то ми не виживемо”

“Я ще у 2014 році усвідомив, що росія нападе на нас відкрито. Це лише питання часу. 24 лютого 2022 року, коли почув вранці вибухи, то зрозумів — почалося. Здивування не було”.

Дмитро хотів, щоб дружина з сином евакуювалася з Бахмута в більш безпечні міста, але вони без нього не їхали. Тому всі разом 30 травня покинули місто.

З Бахмута родина приїхала спочатку до Дніпра. Там намагалися знайти житло, але з маленькою собачкою ніхто не заселяв. Ближче до ночі знайшли місце на туристичній базі “Золотий пляж” за 70 кілометрів від обласного центра. Там пробули 2 дні.

“Після цього ми приїхали до Переяслава на Київщині. За допомогою місцевого благодійного фонду на півтора року оселилися в дитячому таборі, який облаштували для переселенців. Там працювали, приводили його до ладу, бо він з 2017 року був заарештований. Але власник вигнав волонтерів, а згодом і всіх людей. Тепер займається там бізнесом. Я з ним сильно сперечався і він домовився з соціальним центром в селі Фастівського району і нам виділили місце”.

В цьому хостелі вони живуть і зараз. Житло знайти не можуть, бо мають собаку. Роботи там немає, тому дружина займається домашнім господарством, а Дмитро працює в Києві вахтовим методом. Син ходить до сільської школи.

“Наш під’їзд в Бахмуті згорів від влучань фосфорних боєприпасів ”

“По нашому району почало прилітати в останню чергу, але таке відчуття, що він постраждав найсильніше. Мені товариші надсилали відео з дрона, коли коригували вогонь — там нічого не залишилося”.

Три під’їзди багатоповерхівки зруйновані. Перший, де була квартира Дмитра, повністю згорів, інші два – зрівняли під фундамент.

Фінансово допомогти родині можна за реквізитами: 5168180105080888 (Дмитро Фіянов)

________

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читати по темі: “Через катування й погрози розстрілу нам з чоловіком довелося тікати з рідного села, а наш дім зруйнували”. Історія Галини Глобчастої

Катерина Черніговець / 12.06.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Підприємиця з Донецька Ольга Лекова після окупації рідного міста переїхала до Києва. У 2016 році вона заснувала власну справу — студію ремонту та дизайну. Спочатку компанія була сімейною справою, яка...

читати історію

Приватний будинок

Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової

Понад вісім років будинок Оксани Муральової в окупованій Ясинуватій на Донеччині стояв порожнім. За ним доглядали сусіди. Проте з початком великої війни його пограбували росіяни, а згодом заселили туди своїх...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Приватний будинок

Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової

Багатоквартирний будинок

“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової

Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя