головна / Історії, які ви нам розповіли / с. Макіївка
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-12.jpg)
“Через катування й погрози розстрілу нам з чоловіком довелося тікати з рідного села, а наш дім зруйнували”. Історія Галини Глобчастої
зруйновано: листопад 2022 / Луганська область , Сватівський район , с. Макіївка / Шкільна , 32
Приватний будинок
Дата руйнування:
листопад 2022
Дата додавання до бази:
11 червень 2024
Адреса:
Луганська область ,
Сватівський район , с. Макіївка ,
Шкільна , 32
Галина Глобчаста з Макіївки на Луганщині зустріла вторгнення рф у своєму рідному селі, обіймаючи посаду старости. Вже за тиждень після початку вторгнення російські війська захопили населений пункт. Протягом місяця жінка перебувала в окупації, переживаючи погрози, допити та катування. Через загрозу життю їй з чоловіком довелося тікати.
“3 березня до нас зайшли “лнрівці”. Вони були злі, але не такі, як кадировці, які з’явилися вже у квітні. Ті були скажені. Не люди, а звірі. Поводилися як загарбники — забрати, привласнити, принизити. Дивилися на нас, як на людей другого сорту. Я допомагала нашим бійцям, це всі знали. Вони одразу перекрили дорогу й почали ходити по будинках та відбирали коштовності. Одного односельця застрелили, також фотографували людей та забирали їхні телефони та речі”, — розповідає жінка журналісту “Свій Дім”.
Одного ранку до жінки прийшли росіяни й сказали, що будуть робити зачистку. Вдарили по обличчю, зв’язали та притягли у приміщення місцевої школи. Разом з Галиною там сиділи ще 11 людей.
“В мене знайшли листи до міністра інфраструктури щодо ремонту доріг. Ще їх дуже сильно дратувала українська мова — по суті це були головні “звинувачення” проти мене. Затримали й мого чоловіка. Його відпустили й змусили зі мною попрощатися, а мамі сказали, що мене вб’ють. Потім відпустили та наказали збирати інформацію про всіх у селі. Тієї ж ночі ми з чоловіком втекли, бо розуміли, що більше так не пощастить. Ми гарно знали місцевість, це допомогло, тому що 22 кілометри довелося йти пішки, а навкруги постійні обстріли та вибухи. Знайшли наших військових, вони нас і вивезли. Так дісталися Львівщини, де й живемо зараз”, — каже Галина.
58 років мирного життя на Луганщині
Жінка майже 60 років прожила в рідному селі Макіївка, де працювала вчителькою математики в тамтешній школі. В 2020 році її обрали депутаткою, а потім — старостою:
“Село звільнили у листопаді 2022 року, я продовжую виконувати свої обов’язки. Працюємо дистанційно та періодично їздимо разом з поліцією та доставляємо гуманітарну допомогу людям. Хоча фактично села немає, суцільні руїни”, — говорить жінка.
Будинок Галини частково зруйнований та знаходиться в тій частині населеного пункту, де тривають активні бойові дії. За весь час після звільнення вона була там лише один раз.
“Збудував наш дім колгосп. У 1994 році нам його віддали у недобудованому стані. Ми вже самі його доробили. Одноповерховий блочний будинок на 4 кімнати й 96 квадратів. Був в нас й город на 25 соток, де вирощували овочі для себе й тримали господарство — кролі, птахи й свині. Зараз він стоїть без даху та з побитими стінами, а веранда повалена. За майже 30 років ми багато чого зробили: утеплення стін, новий котел, провели воду, внутрішні роботи — поклеїли шпалери та поклали підлогу”, — розповідає жінка.
Галина мріє про перемогу та повернення додому, аби відбудувати рідне село.
“Там похована моя донька, мене тягне назад, цей мій дім. Зараз я не можу потрапити на цвинтар. Поліція не пускає, бо там все заміновано”.
Окрім своєї основною роботи жінка займається волонтерством та збирає кошти військовим, які боронять Луганщину.
________
Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)
Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)