Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Харків

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

“Згоріла ціла вулиця. Наш дім — єдиний з 15, який можна відновити. Історія родини з Харкова

Харківська область , Харківський район , Харків / Котельна , 18

9 лютого 2024 року один з ворожих “Шахедів” влучив по нафтобазі в Немишлянському районі Харкова. Після атаки розлилося пальне, спалахнула пожежа. Вогонь поширився вулицею та нищив будинок за будинком. Семеро людей згоріли живцем — це родина з трьома дітьми та подружжя пенсіонерів.

Дім Любові Клубенко — єдиний, який підлягає відновленню. Чорний, спалений, але вціліли стіни та перший поверх. Він був останнім від епіцентру подій:

Перший поверх, слава Богу, вцілів, тільки вікна погоріли. Серйозно постраждав дах та рухнула стеля на другому поверсі. Коли гасили, все залили водою. А всі інші будинки згоріли вщент. Деякі — разом з нашими сусідами”, — розповіла жінка журналістці Свій дім.

Мама сказала: “Доцю, ми горимо”

Будинок пані Любові — на два господарі. У 1991 році його почали зводити покійний чоловік разом з рідним братом — тим самим, який бігав вулицею й тарабанив сусідам у двері, щоб вони могли врятуватися. Обпечені руки та обличчя ще довго будуть нагадувати про ту жахливу ніч.

Марина ніколи не забуде фразу, яку почула у слухавку:Доцю, ми горимо”. А потім з мамою пропав зв’язок. Коли приїхала — побачила спалені домівки сусідів та вогонь, який перекинувся на її оселю. Далі це пальне полилося через вулицю, де загорівся паркан.

Сусіди загинули в страшних муках

Найбільшим ударом стала звістка про загибель родини з трьома маленькими дітьми та подружжя пенсіонерів. З Григорієм вони гуляли в дитинстві. Його мама годувала усю вулицю варенням з хлібом. У ніч трагедії вона була в гостях у доньки.

Інші сусіди — тьотя Свєта та її дядько Анатолій, який не ходив. Коли почалася пожежа, жінка дзвонила невістці й казала, що намагається витягнути чоловіка. Останнє, що вона чула у слухавці — її крики. 

“Кожна гривня наближає нас до мрії вилікувати будиночок”

Марина ніколи не просила допомоги. Навпаки, завжди підтримувала інших. Але тепер змушена:

“Я працюю продавцем-консультантом на Барабашово. Рідних братів, сестер немає. Немає багатих батьків, у нас навіть ніколи не було машини. Мама пропрацювала 35 років на тютюновій фабриці “Філіп Морріс Україна”. Покійний батько був електрогазозварювальником. Я розумію, що народ вже втомився, але в мене немає інших варіантів. Тому я дуже прошу про допомогу, кожна гривня наближає нас до мрії вилікувати будиночок”.

Реквізити:

4731 2196 5169 9203 ПриватБанк (мама Клубенко Л.В)

5363 5420 1189 9581 ПриватБанк (донька Кудим М.Г.)

Банка https://send.monobank.ua/jar/2UTP79pRmb

Paypal kudymmarina@gmail.com

Читайте ще: “Ракети з рф долітають до Харкова за 30 секунд, але їхати з міста не будемо”. Історія Наталії Ярош

Юлія Ступка / 22.03.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко