Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Святогірськ

Історії, які ви нам розповіли
Готель

“Не знаю, з чого такого стріляли, але там всередині все повилітало”. Історія готелю Alpen у Святогірську

зруйновано: червень 2022 / Донецька область , Краматорський район , Святогірськ / Курортна , 18

Готель Alpen у Святогірську відкрили за три роки до повномасштабного вторгнення рф. Будували його цілих 11 років — це був сімейний бізнес родини Максима Кушнарьова. Його батьки мали власний супермаркет, але завжди мріяли про заклад для комфортного відпочинку.

Куточок Австрії у курортному Святогірську

“Мої батьки часто подорожували і захоплювались архітектурою різних країн, зокрема Австрії. Батько спеціально поїхав туди, щоб сфотографувати дизайн будівлі, а потім відтворити все у деталях”, — розповів журналістці “Свій дім” співвласник готелю Максим Кушнарьов.

Так, у 2019 році, на Пасхальні свята відкрився готель “Alpen”, розташований у п’ятистах метрах від Святогірської Лаври. Поряд — природне озеро, гай з віковими дубами, мальовничі заплавні луки з рослинами, занесеними до Червоної книги України. Неподалік — Сіверський Донець.

На першому поверсі працював мінімаркет і кафе. На другому і третьому були номери. Це був затишний заклад для сімейного відпочинку. Кількість постояльців залежала від сезонності, але роботи вистачало всім. 

“Я працював вдень, заселяв людей, дивився за порядком. Батько — у нічну зміну. Дружина займалась кафе, десертами”, — розповідає Максим. 

Затишні номери побиті ворожими обстрілами

Ще 20 лютого 2022 року у готелі Alpen відпочивали люди, а на початку літа заклад зазнав перших руйнувань. Зі Святогірська його власники виїхали в березні 2022 року, коли почалися прильоти по місту. 

Деякий час у підвальному приміщенні готелю жили знайомі родини. Там вони рятувалися від обстрілів та берегли майно від мародерів. 

Тепер затишні номери побити ворожими обстрілами, усюди уламки та руїни. Де-не-де вцілілі ліжка всіяні цеглою. Він колишньої краси та затишку не залишилося й сліду. 

“Думали, може там пошкоджені вікна. Приїдемо — поміняємо. Але, щоб такі руйнування! Навіть не уявляли. Не знаю, з чого такого стріляли, але там все всередині повилітало”, — каже Максим.

Мріють повернутися та все відновити

Про відбудову закладу чоловік говорить стримано, але сподівається на отримання компенсації, щоб повернутися та відновити сімейний бізнес: 

“Хочеться вірити, але до кінця бойових вряд чи щось буде. Батьки заробляли на цей готель все життя. Спочатку орендували магазин, 20 років тому збудували власний. По готелю тільки нещодавно закрили кредити, бо всі кошти вкладалися в нього”.

Супермаркет ELITE, який батьки Максима відкрили ще на початку 2000-х, був першим магазином самообслуговування у курортному Святогірську:

“Він наче стоїть. Дах, стіни, а жодного скла нема. До речі, цей проєкт батько теж привіз з Австрії”.

Володимир Гарієвський, адвокат:

Такі дії російської армії відповідно до статті 438 Кримінального Кодексу України «Порушення законів та звичаїв війни» вважаються злочином — жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, вигнання цивільного населення для примусових робіт, розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також віддання наказу про вчинення таких дій. Покарання за такі дії передбачене у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Відповідно до Римського статуту Міжнародного кримінального суду ці злочини можна віднести до категорій 6 та 7: напад на цивільний об’єкт та знищення або пошкодження майна.

________

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID https://www.usaid.gov/uk/ukraine та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читайте ще: “Понад рік живуть в будинку, два під’їзди якого зруйнувала російська ракета”. Історія Валерія Саласенка

Юлія Ступка / 07.12.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

Перша рана Ірпеня. Коли відбудують багатоповерхівку, на яку російські окупанти скинули бомби

Багатоповерхівка по вулиці Гостомельське шосе 12/14/16 була однією з перших, яку понад 10 років тому збудували у мальовничому Ірпені. Після повномасштабного нападу рф вона стала щитом й захистила інші будинки,...

читати історію

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

Перша рана Ірпеня. Коли відбудують багатоповерхівку, на яку російські окупанти скинули бомби

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”