Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Часів Яр

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Після малосімейки нова квартира здавалася хоромами. Тепер все згоріло”. Історія Галини Одинцової

Донецька область , Бахмутський район , Часів Яр / Борисоглібська , 5

“Все життя збирала ті копійки й нарешті 4 роки тому купила трикімнатну квартиру. А тепер все втратили. До цього жила в малосімейці”, — розповіла Галина Одинцова з Часів Яра журналістці “Свій дім”.

Будинок пані Галини був у районі під назвою “Канал”, розташованого ближче до Бахмута. Від основної частини міста його відділяв канал “Сіверський Донець — Донбас”. 

Галина жила там з сином, невісткою та трьома онуками. Поряд була церква, магазини, дитячий садок. Спочатку обстріли зруйнували дошкільний заклад, а потім їхній дім. Зараз там знищено все:

“Після комуналки нова квартира здавалася хоромами. У кожного була своя кімната. Потроху щось купляли та робити ремонт, тільки придбати диван. Найбільше шкода фотоальбоми та Семистрільну ікону Божої Матері. Її надіслали з особливого місця і вона для мене була дуже цінною”.

Після 24 лютого вирішили тікати, щоб врятувати онуків

Майже 2 роки родина живе у Києві. Всі разом у двох кімнатах. Коли лунає тривога — ховаються у коридорі:

“У Часів Ярі були дні, коли сиділи у ванній. Страшно, гинули люди. А наша кішка вийшла на вулицю і не встигла забігти до під’їзду — її вбило уламком. Діти були налякані. Ми вирішили кудись тікати і рятувати їх. Опинилися у Києві. Тримаємося, але розуміємо, що це тимчасове житло. І як подумаємо, що далі робити, то стає погано. І виплати для ВПО скасовують. Нам же їх давали, щоб ми хоч якось виживали. І повертатися нам нікуди”, — каже Галина.

Все життя працювала, щоб купити квартиру

Нещодавно жінка перенесла операцію — їй вирізали грижу. Тільки шви зняли:

“Я все життя працювала, щоб заробити на квартиру — комірницею на хлібозаводі у Часів Ярі, на м’ясокомбінаті у Бахмуті. Згодом маляром-штукатуром. Їздила у відрядження по Україні. Бачила різні міста, але завжди любила свій затишний Часів Яр”.

Галина з теплом пригадує, як вони відпочивали у лісі, біля річки. Велику гірку, з якої діти, а потім онуки каталися взимку. Поїздки до сусіднього Бахмута, де до великої війни працював розважальний центр з кінотеатром “Победа”. Нині він теж знищений. 

Допомогти родині можна за номером картки: 5167490106580203 (Одинцова Г.В.)

Артем Безрук, адвокат:

Згідно чинного законодавства артилерійській або ракетний обстріл населеного пункту з боку російських військових підпадає під статтю 438 Кримінального Кодексу України “Порушення законів та звичаїв війни”. За нормами Міжнародного права армія рф вчинила воєнні злочини, які прописані в Римському статуті, а саме: – Умисне спрямування нападів на цивільні об’єкти, тобто об’єкти, що не є військовими цілями [стаття 8 (2) (b) (ii) Римського статуту]. – Умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].

Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.


Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.


У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читайте ще: “Після окупації Луганська я вважала, що нам пощастило виїхати звідти раніше. І не могла подумати, що таке станеться з Бахмутом”. Історія Оксани Чернишової

Юлія Ступка / 12.03.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Під час оформлення заяви на компенсацію за житло, зруйноване російськими обстрілами, у заявників іноді виникає потреба змінити банківські реквізити картки “єВідновлення”, якщо банк відмовляє у проведенні платежу. Це може статися,...

читати історію

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Підприємиця з Донецька Ольга Лекова після окупації рідного міста переїхала до Києва. У 2016 році вона заснувала власну справу — студію ремонту та дизайну. Спочатку компанія була сімейною справою, яка...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Приватний будинок

Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової

Багатоквартирний будинок

“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової

Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої