головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/03/sajt-5.jpg)
“Після окупації Луганська я вважала, що нам пощастило виїхати звідти раніше. І не могла подумати, що таке станеться з Бахмутом”. Історія Оксани Чернишової
Донецька область , Бахмутський район , Бахмут / Незалежності , 249
Багатоквартирний будинок
Дата додавання до бази:
08 березень 2024
Адреса:
Донецька область ,
Бахмутський район , Бахмут ,
Незалежності , 249
До Бахмута Оксана Чернишова переїхала з Луганська у 2008 році. Купити з чоловіком житло в обласному центрі не мали змоги та й хотіли бути ближче до сестри і батьків:
“Перші пів року плакала, що залишила рідне місто, але потім дуже полюбила Бахмут. Він був зеленим, квітучим та затишним. І там жили хороші люди”, — розповіла жінка журналістці “Свій дім” .
До початку карантину Оксана працювала директоркою готелю “Україна”. Її чоловік був на заробітках у Чехії. У вересні 2021 року поїхала до нього:
“Як виїхала з валізкою на заробітки, так і залишилася. І більше додому я не потрапила”.
“Батько помер в Бахмуті. Три родини втратили свої домівки”
Сестра Оксани у березні 2022 року виїхала до Польщі. Коли почалися масштабні обстріли Бахмута, мама також його покинула. А батько категорично відмовлявся евакуюватися. Влітку він помер:
“Він казав, що якщо це його доля — загинути, то він хоче, щоб це було в його домівці. Так і сталося… А після того, як його не стало, ракета влучила в їхній будинок і він повністю згорів”.
Що та коли прилетіло в квартиру Оксани — невідомо. Єдина світлина датована жовтнем 2022 року. На ній видно лише голі стіни колись багатоквартирного будинку:
“Ми постійно моніторили місцеві групи у вайбері. Сестра свою квартиру побачила на відео в TikTok. Це був просто жах. Вона 10 років вкладала в неї душу та кошти”.
“В нас немає ні минулого, ні майбутнього”
Оксана разом з чоловіком та дочкою залишаються в Чехії, дорослий син — в Україні. Мама живе у сестри в Польщі, але часто приїжджає й до неї. Каже, що тепер як перекотиполе:
“Я ходжу по місту і кожного дня вдивляюся в обличчя людей в надії зустріти когось знайомого з Бахмута. Але на жаль нікого не бачу. Ми зараз живемо по принципу, що в нас немає ні минулого, ні майбутнього. Раніше я була усміхненою і позитивною людиною, а зараз повна протилежність. Мені всі кажуть, що треба відпустити й жити далі, але як?”
Допомогти мамі Оксани можна за реквізитами:
5355 2802 1227 8061 (Людмила Сенченко).
Артем Безрук, адвокат:
Після початку повномасштабного вторгнення військові РФ систематично порушують правила ведення війни, що у Кримінальному кодексі України кваліфікуються за статтею 438 КК “Порушення законів та звичаїв ведення війни”. Атака на цивільний об’єкт є воєнним злочином та кваліфікується як умисне вчинення нападу з усвідомленням наслідків, що такий напад може призвести до випадкової загибелі або поранення мирних жителів, шкоди цивільним об’єктам або серйозного збитку навколишньому природному середовищу, який буде непропорційним у порівнянні з очікуваною військовою перевагою [відповідно до статті 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].
Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Читайте ще: Згорів після обстрілів: історія розважального центру з кінотеатром у Бахмуті
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)
Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)