головна / Історії, які ви нам розповіли / Авдіївка
Два зруйнованих будинки й влучання в орендовану квартиру. Історія Світлани Єсаулової-Виноградової
Донецька область , Покровський район , Авдіївка
Житло
Адреса:
Донецька область ,
Покровський район , Авдіївка
З 2015 року родина Світлани з Авдіївки змінила три оселі. Спочатку прилетіло у будинок свекрухи, потім – бабусі, а згодом постраждав дім, в якому орендували квартиру.
У дім свекрухи було три влучання
“Перший снаряд попав в дерево, яке росло на городі. Вибуховою хвилею знесло стіну – брата чоловіка викинуло з вікна разом з інвалідним візком, а у свекрухи зупинилося серце. Її знайшли вже мертвою. Це був 2017 рік”, – розповіла жінка журналісту “Свій дім”.
Всього у дім було три влучання, повністю рухнув погріб. Після руйнувань родина переїхала до бабусі Світлани.
Переїхали у будинок бабусі – він був біля промзони
“Її дім був біля промзони. У 2018-2019 роках над головами літали кулі. Було страшно, але сиділи заради бабусі, яка не хотіла нікуди їхати, – розповідає Світлана. – Часто вимикали світло, його не було по три місяці. Їсти готували на газових балонах. Одного разу йшла з гарячою каструлею борщу й мене обляпало грязюкою. Дивлюсь, повний двір уламків. У нас там на городах болота і коли прилітав снаряд і працювали генератори, нічого не чули. Я зблідла, побігла до бабусі й кажу: Ти як хочеш, ти життя прожила, а мені треба дітей рятувати”.
Деякий час жили в Маріуполі, а потім повернулися додому.
“Бабуся сказала: “Я без вас не можу”. Приїхали, я її доглядала, а потім вона зламала ногу, пішла гангрена і померла”, – розповідає жінка.
Через постійні обстріли довелося переїхати в інший район
Будинок бабусі був великим і затишним. Чотири кімнати і свій двір, де смажили шашлики, а троє дітей бігали босоніж по двору. Але жити тут не вийшло — дуже небезпечний район. Родина переїхала на квартал Ювілейний 10, зняли житло. Обстріли чули постійно, але там було спокійніше. У будинку бабусі робили ремонт, дві кімнати вже були готові. Поспішали, щоб встигнути до народження доньки. А вранці 24 лютого дізналися про повномасштабний напад рф.
У 2022 році у будинку бабусі вилетіли вікна й завалилася стіна. Про це повідомив сусід, який жив навпроти.
“Волонтери вмовляли виїжджати. А куди? Коли всю Україну бомбили”
Молодшій дитині Світлани були два місяці. Везти її через всю Україну боялись, тому до середини березня були вдома. У багатоповерхівці, де орендували квартиру, облаштували підвал і бігали туди кожного разу, коли чули тривогу. Бувало, що по два-три рази на день.
“Добре, що у нас був перший поверх і квартира поруч з підвалом. Пробігали так з чотирма дітьми до 12 березня 2022 року, а потім поїхали на батьківщину чоловіка – у Червоноград Львівської області”.
Пізніше дізналися про руйнування і цього будинку – кадри побачили у соцмережах.
“Впізнали одразу, бо в нашому домі був банкомат і магазин “Каравай”. Вже нічого цього немає. Перше потрапляння було до нас на балкон, як тільки ми виїхали з міста”.
На Львівщині відкрили “Чебуречну”
Майже півтора року родина живе на Львівщині, де винаймає житло. В Авдіївці Світлана вдома смажила чебуреки, ходила по базах і продавала їх. Відкрити точку на ринку не виходило, але мрія була. Жінка втілила її вже на Львівщині.
“Почала шукати приміщення під чебуреки та пиріжки. Орендувала кіоск на базарі прямо з фритюрницею та іншим обладнанням, а згодом за всі зібрані кошти купила кіоск. Вже є постійні покупці, які телефонують і роблять замовлення”, – каже жінка.
Допомогти родині можна за номером картки: 4149 6293 4354 5794 Світлана Єсаулова-Виноградова.
Ще одна історія з Авдіївки: “Моє дитинство через війну закінчилось у 13 років”. Історія Яни з Авдіївки
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Об'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року через обстріли, бомбардування та інші воєнні дії були пошкоджені або зруйновані численні пам’ятки архітектури. За даними Міністерства культури та...
читати історіюЗаклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...
читати історіюПідприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Рекомендуємо прочитати
Об'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство