Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Авдіївка

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Моє дитинство через війну закінчилось у 13 років”. Історія Яни з Авдіївки

зруйновано: квітень 2023 / Донецька область , Покровський район , Авдіївка / Гагаріна , 8/103

“Моє дитинство через війну закінчилося у 13 років. Тоді ми не виїжджали з Авдіївки, а у 2022-му довелося”, – розповіла журналісту Свій дім Яна Дружина.

Після повномасштабного наступу рф Яна та її мама втратили квартиру.

Лише у 2021 році розпочали ремонт

Бабуся Яни жила у селі Велика Новосілка, заснованому переселенцями-греками з Криму. Потім переїхала до Авдіївки Донецької області, влаштувалась на коксохімічний завод і отримала житло.

“Це була кімната у великому гуртожитку. І якраз після того, як бабуся сюди переїхала, вона втратила всі документи. Тільки те, що вона працювала на заводі й давало нам дозвіл тут жити”, – розповідає Яна.

У 2019 році бабуся померла. Приватизувати квартиру не встигли, паперова тяганина лягла на її плечі. Лише у 2021 році вдалося отримали ордер на проживання й розпочати ремонт.

“Почалася війна” – ці слова молода жінка почула вже вдруге

Яна працювала медсестрою, взяла безоплатну відпустку й разом з мамою поїхала у селище Велика Новосілка, де жили дідусь з прабабусею. Через десять днів повернулися в Авдіївку – мама Яни ще відпрацювала зміну на заводі. А вранці 11 березня вони прокинулися від сильних обстрілів й гулу ворожих літаків. 

“Маму на завод я більше не відпустила. Сама теж не пішла до лікарні, бо знала, що медзаклади можуть атакувати в першу чергу”, – каже вона.

Наступну ніч провели у бомбосховищі. Вранці 12 березня з’явилася інформація про евакуацію, тому пішли до квартири, щоб забрати якісь речі. Потім Яна ходила по місту й шукала нашийник і переноску для кота, які так і не знайшла. Коли повернулася й тільки-но зайшла у сховище, у 20 метрах від нього прилетів снаряд.

Евакуація та останні 6 тисяч гривень

“Приліт був такої сили, що у сховищі місцевого універмагу затряслася стеля, почалася сипатися штукатурка і ми думали, що нас завалить. Цього дня був приліт і на залізницю, тому евакуація потягом зірвалася. Якимось дивом вдалося знайти водія автобуса, який погодився вивезти людей”, – каже вона.

Всіх довезли до Покровська, а потім кожен їхав, куди міг. Яна з мамою спочатку опинилися у Дніпрі, потім у Львові й врешті-решт дісталися Угорщини. Завдяки дівчинці-волонтерці пів року жили у будинку її тітки й сплачували лише комунальні послуги. 

“У нас не було ніяких збережень. Багато коштів витратили на ремонт квартири в Авдіївці, купівлю нової техніки, на таксі, коли тікали з міста до селища. Було десь шість тисяч гривень і дякувати Богу, якось протягнули”, – каже вона.  

Живуть і працюють в Угорщині

У новій країні Яна з перших днів шукала роботу і житло. Майже одразу влаштувалася медсестрою в реабілітаційний центр. Вона вільно володіє англійською, але в новому колективі її ніхто не знав. Угорську довелося вивчити з нуля. Мама жінки працює у медзакладі прибиральницею. 

Яна з мамою дуже сумують за Україною. Після перемоги готові їхати додому, але якщо буде житло. Будь-яке, навіть без ремонту, без меблів, але щоб своє.

В Україні залишився дідусь

“В Україні залишилися дідусь. Нещодавно померла прабабуся. Їхній будинок у Великій Новосілці знищили обстріли. Майже рік вони жили на Дніпропетровщині – їм виділили якусь палату в лікарні. Наразі він шукає будинок. Вже є один варіант, але на зиму треба дрова, електроплита та інші побутові речі”, – говорить Яна.

Допомогти дідусеві можна за номером картки: 5375 4114 2426 9418 (Дружина Яна Ігорівна, онука).  

Юлія Ступка / 31.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”