головна / Історії, які ви нам розповіли / Авдіївка
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2023/07/sajt-1-1.jpg)
“Моє дитинство через війну закінчилось у 13 років”. Історія Яни з Авдіївки
зруйновано: квітень 2023 / Донецька область , Покровський район , Авдіївка / Гагаріна , 8/103
Багатоквартирний будинок
Дата руйнування:
квітень 2023
Дата додавання до бази:
31 липень 2023
Адреса:
Донецька область ,
Покровський район , Авдіївка ,
Гагаріна , 8/103
“Моє дитинство через війну закінчилося у 13 років. Тоді ми не виїжджали з Авдіївки, а у 2022-му довелося”, – розповіла журналісту Свій дім Яна Дружина.
Після повномасштабного наступу рф Яна та її мама втратили квартиру.
Лише у 2021 році розпочали ремонт
Бабуся Яни жила у селі Велика Новосілка, заснованому переселенцями-греками з Криму. Потім переїхала до Авдіївки Донецької області, влаштувалась на коксохімічний завод і отримала житло.
“Це була кімната у великому гуртожитку. І якраз після того, як бабуся сюди переїхала, вона втратила всі документи. Тільки те, що вона працювала на заводі й давало нам дозвіл тут жити”, – розповідає Яна.
У 2019 році бабуся померла. Приватизувати квартиру не встигли, паперова тяганина лягла на її плечі. Лише у 2021 році вдалося отримали ордер на проживання й розпочати ремонт.
“Почалася війна” – ці слова молода жінка почула вже вдруге
Яна працювала медсестрою, взяла безоплатну відпустку й разом з мамою поїхала у селище Велика Новосілка, де жили дідусь з прабабусею. Через десять днів повернулися в Авдіївку – мама Яни ще відпрацювала зміну на заводі. А вранці 11 березня вони прокинулися від сильних обстрілів й гулу ворожих літаків.
“Маму на завод я більше не відпустила. Сама теж не пішла до лікарні, бо знала, що медзаклади можуть атакувати в першу чергу”, – каже вона.
Наступну ніч провели у бомбосховищі. Вранці 12 березня з’явилася інформація про евакуацію, тому пішли до квартири, щоб забрати якісь речі. Потім Яна ходила по місту й шукала нашийник і переноску для кота, які так і не знайшла. Коли повернулася й тільки-но зайшла у сховище, у 20 метрах від нього прилетів снаряд.
Евакуація та останні 6 тисяч гривень
“Приліт був такої сили, що у сховищі місцевого універмагу затряслася стеля, почалася сипатися штукатурка і ми думали, що нас завалить. Цього дня був приліт і на залізницю, тому евакуація потягом зірвалася. Якимось дивом вдалося знайти водія автобуса, який погодився вивезти людей”, – каже вона.
Всіх довезли до Покровська, а потім кожен їхав, куди міг. Яна з мамою спочатку опинилися у Дніпрі, потім у Львові й врешті-решт дісталися Угорщини. Завдяки дівчинці-волонтерці пів року жили у будинку її тітки й сплачували лише комунальні послуги.
“У нас не було ніяких збережень. Багато коштів витратили на ремонт квартири в Авдіївці, купівлю нової техніки, на таксі, коли тікали з міста до селища. Було десь шість тисяч гривень і дякувати Богу, якось протягнули”, – каже вона.
Живуть і працюють в Угорщині
У новій країні Яна з перших днів шукала роботу і житло. Майже одразу влаштувалася медсестрою в реабілітаційний центр. Вона вільно володіє англійською, але в новому колективі її ніхто не знав. Угорську довелося вивчити з нуля. Мама жінки працює у медзакладі прибиральницею.
Яна з мамою дуже сумують за Україною. Після перемоги готові їхати додому, але якщо буде житло. Будь-яке, навіть без ремонту, без меблів, але щоб своє.
В Україні залишився дідусь
“В Україні залишилися дідусь. Нещодавно померла прабабуся. Їхній будинок у Великій Новосілці знищили обстріли. Майже рік вони жили на Дніпропетровщині – їм виділили якусь палату в лікарні. Наразі він шукає будинок. Вже є один варіант, але на зиму треба дрова, електроплита та інші побутові речі”, – говорить Яна.
Допомогти дідусеві можна за номером картки: 5375 4114 2426 9418 (Дружина Яна Ігорівна, онука).
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)
Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)