головна / Історії, які ви нам розповіли / Ржищів
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2023/09/liczej1.jpg)
Прилетіло у навчальний корпус і гуртожитки. Загинули люди. Історія Ржищівського професійного ліцею
зруйновано: березень 2023 / Київська область , Обухівський район , Ржищів / Соборна , 110
Заклад освіти
Дата руйнування:
березень 2023
Дата додавання до бази:
09 вересень 2023
Адреса:
Київська область ,
Обухівський район , Ржищів ,
Соборна , 110
У ніч проти 22 березня 2023 року в Києві та області оголосили повітряну тривогу. Армія рф атакувала іранськими безпілотниками навчальний корпус і гуртожитки професійного ліцею у місті Ржищів, яке входить до Обухівського району й розташоване за 80 кілометрів від столиці.
Загинули 9 людей. Двоє працівників закладу освіти, студент третього курсу та мешканці гуртожитків – серед них переселенка, яка ще у 2014 році приїхала з Луганщини.
Усього було чотири вибухи
Методистка ліцею Наталія Гордієнко мешкає поруч і прокинулася, коли пролунав перший вибух. Усього їх було чотири. На світанку вона побігла на місце трагедії, там вже гасили пожежу і розгрібали завали.
“Рятувальники, поліцейські… Картина була жахливою. Під час четвертого вибуху загинув водій карети швидкої допомоги, який приїхав на виклик з Кагарлика. Наш працівник з родиною опинилися у лікарні з опіками. Ще одному вийняли уламок, який потрапив у руку”, – пригадує ті жахливі події пані Наталія.
Під час повітряної тривоги, чергові по гуртожитках виводили студентів в укриття, розташоване під навчальним корпусом. Коли російські військові влучили у крило закладу – вхід у сховище завалило.
“Ось, коли вже був цей вибух і завалилися сходи укриття, то дітей виводили через інший вхід до стадіону, якомога далі від корпусів. Тоді вони дзвонили майстрам виробничого навчання, батькам, які приїжджали і забирали їх”, – розповіла Наталія.
Загинув студент, який навчався на кухаря-кондитера
Відразу почали складати списки по групах, щоб зрозуміти, хто ночував у гуртожитку. Не могли знайти одного студента, який навчався на кухаря-кондитера, й двох супроводжувальних. Згодом повідомили про їхню загибель.
До ворожої атаки “Ржищівський професійний ліцей” працював за змішаною формою навчання: теорія здебільшого проводилася дистанційно, а виробниче навчання – у майстернях. Тепер перейшли на дистанційку.
“Крило корпусу, де кабінети, не постраждало. Вибиті шибки позабивали плівкою, двері відремонтували й продовжуємо навчання дистанційно. Викладачі ходять на роботу, світло і вода є”, – каже методистка.
Заклад працює та збирає кошти на відбудову
Історія ліцею починається з 1966 року, коли на базі Ржищівської “Сільгосптехніки” відкрилося сільське професійно-технічне училище № 50, яке випускало механізаторів. За роки існування заклад змінював назви, працював у різних приміщенням, а на початку 1970-х років отримав власну оселю, яку у 2023-му зруйнувала армія рф.
Нині у ліцеї тривають роботи з відновлення приміщень. Допомогти закладу коштами на відбудову можна тут.
Читайте ще: Після ракетного удару директорку відкинуло разом з кріслом. Історія коледжу “Політехніка” ДУЕТ
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)
Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)