Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / с. Загальці

Історії, які ви нам розповіли
Житло

“Чи снаряди, чи бомби, чи що воно таке. Нас врятували три хвилини”. Історія Валентини Баглай

зруйновано: березень 2022 / Київська область , Бородянський район , с. Загальці / Шевченка , 102

Село Загальці знаходиться за 60 кілометрів від столиці. Російські військові обстрілювали його з перших днів великої війни. Люди в одну мить залишалися без домівок, які знищували цілими вулицями.

Повномасштабне вторгнення змінило життя Валентини Баглай – її хата, літня кухня та три машини згоріли вщент. Дві доньки втратили житло у сусідній Бородянці, а чоловік отримав поранення. 

Після прильоту собаки згоріли живцем

“Це було 20 березня, з нами жили три родини, у яких раніше повилітали вікна, двері. Було 13 градусів морозу і я їх забрала до себе. Ночували днів три чи чотири”, – розповіла журналісту “Свій дім” пані Валентина.

О 9-й ранку жінка пішла у літню кухню варити їсти. За пів години прилетіло. Собаки, які були поруч, побігли ховатися під полицю з банками. Коли був наступний прильот – згоріли живцем.

“Я почала вилазити звідти. Була у свідомості. Вікна сипалися. На углу хати і літньої кухні стояв колодязь. Я вже його не бачила, тому що його одразу рознесло. Я ступаю туди ногою і провалююсь по стегно, а потім чую крик мами: “Рятуйте, я жити хочу”, – пригадує вона.

Були дім і літня кухня. Залишилося згарище

Валентина вибралася з ями й на колінах лізла до рідних. Від літньої кухні до будинку усього два метри, але тоді ця відстань здавалась довжелезним шляхом. 

Жінка побачила, як її стареньку маму сусіди знімають з вікна. Згодом вийшов чоловік, його ноги були закривавлені. Тільки добігли на іншу сторону до сусіднього забору – знову два обстріли, один за одним.

“Чи снаряди, чи бомби, чи що воно таке. Цього разу хата і літня кухня загорілась. Нас врятували три хвилини. І ми давай по городах тікати, бо вдома були балони для приготування їжі й три машини”, – розповідала вона.

Сусіди пустили переночувати у стареньку хатинку, в якій жінка з чоловіком проживають і досі. 

“На другий день після обстрілу, прийшли подивитися на згарище. Не було нічого, абсолютно. Зараз залишився лише котлован”,  – пригадує вона.

Маму Валентини сестра забрала у Бородянку, там вціліла двокімнатна квартира. Діти винаймають гостинки по 11 кв. м, а до великої війни жили в одному під’їзді, але на різних поверхах. Їхнє житло теж згоріло вщент.

Реквізити для допомоги родині: 

5167 8032 3335 9517 (Ощадбанк)

Баглай Валентина Олександрівна

Читайте ще: На місці великого будинку були руїни. На подвір’ї – рештки худоби. Історія Наталії Семеняги

Юлія Ступка / 15.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”