Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / с. Загальці

Історії, які ви нам розповіли
Житло

“Чи снаряди, чи бомби, чи що воно таке. Нас врятували три хвилини”. Історія Валентини Баглай

зруйновано: березень 2022 / Київська область , Бородянський район , с. Загальці / Шевченка , 102

Село Загальці знаходиться за 60 кілометрів від столиці. Російські військові обстрілювали його з перших днів великої війни. Люди в одну мить залишалися без домівок, які знищували цілими вулицями.

Повномасштабне вторгнення змінило життя Валентини Баглай – її хата, літня кухня та три машини згоріли вщент. Дві доньки втратили житло у сусідній Бородянці, а чоловік отримав поранення. 

Після прильоту собаки згоріли живцем

“Це було 20 березня, з нами жили три родини, у яких раніше повилітали вікна, двері. Було 13 градусів морозу і я їх забрала до себе. Ночували днів три чи чотири”, – розповіла журналісту “Свій дім” пані Валентина.

О 9-й ранку жінка пішла у літню кухню варити їсти. За пів години прилетіло. Собаки, які були поруч, побігли ховатися під полицю з банками. Коли був наступний прильот – згоріли живцем.

“Я почала вилазити звідти. Була у свідомості. Вікна сипалися. На углу хати і літньої кухні стояв колодязь. Я вже його не бачила, тому що його одразу рознесло. Я ступаю туди ногою і провалююсь по стегно, а потім чую крик мами: “Рятуйте, я жити хочу”, – пригадує вона.

Були дім і літня кухня. Залишилося згарище

Валентина вибралася з ями й на колінах лізла до рідних. Від літньої кухні до будинку усього два метри, але тоді ця відстань здавалась довжелезним шляхом. 

Жінка побачила, як її стареньку маму сусіди знімають з вікна. Згодом вийшов чоловік, його ноги були закривавлені. Тільки добігли на іншу сторону до сусіднього забору – знову два обстріли, один за одним.

“Чи снаряди, чи бомби, чи що воно таке. Цього разу хата і літня кухня загорілась. Нас врятували три хвилини. І ми давай по городах тікати, бо вдома були балони для приготування їжі й три машини”, – розповідала вона.

Сусіди пустили переночувати у стареньку хатинку, в якій жінка з чоловіком проживають і досі. 

“На другий день після обстрілу, прийшли подивитися на згарище. Не було нічого, абсолютно. Зараз залишився лише котлован”,  – пригадує вона.

Маму Валентини сестра забрала у Бородянку, там вціліла двокімнатна квартира. Діти винаймають гостинки по 11 кв. м, а до великої війни жили в одному під’їзді, але на різних поверхах. Їхнє житло теж згоріло вщент.

Реквізити для допомоги родині: 

5167 8032 3335 9517 (Ощадбанк)

Баглай Валентина Олександрівна

Читайте ще: На місці великого будинку були руїни. На подвір’ї – рештки худоби. Історія Наталії Семеняги

Юлія Ступка / 15.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко