головна / Історії, які ви нам розповіли / с. Питомник
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2023/10/super-mama.jpg)
Окупанти знищили будинок, в якому знімали реаліті “Супермама”. Історія Анни Печури
зруйновано: квітень 2022 / Харківська область , Харківський район , с. Питомник
Житло
Дата руйнування:
квітень 2022
Дата додавання до бази:
08 жовтень 2023
Адреса:
Харківська область ,
Харківський район , с. Питомник
Анна Печура – переможниця реаліті “Супермама”, який телеканал СТБ знімав у січні-лютому 2022 року. Фінал записували у Києві за кілька днів до повномасштабного наступу рф.
“Через війну проєкт вийшов лише у квітні 2023 року, коли дім перетворився на руїни. У нас було багато знімків, зроблених у гостьовій чи в кімнаті, а команда СТБ засняла наше місце сили повністю. Вдячна їм за таку пам’ять”, – розповіла Анна журналісту “Свій дім”.
“Сподівалися, що окупанти не знайдуть наш дім, тому що він оточений лісом”
Анна з чоловіком і двома доньками жили в Харкові. Коли народилась третя дитина – переїхали у селище Питомник. Родина жила у затишному двоповерховому будинку, мала власний бізнес. Доньки Соня, Євангеліна та Ніколь займалися художньою гімнастикою й зростали у справжньому райському куточку з великим подвір’ям.
“Ми наївно сподівалися, що російські окупанти не знайдуть наш дім, тому що він оточений лісом. Мені боляче дивитися на те, що з ним зробили. Але я щаслива, що 23 лютого 2022 року залишилася ночувати у Харкові, бо наше селище Питомник було окуповане з перших днів”, – каже вона.
Перші руйнування та неприємний епізод з iPad
За день до великої війни Анна з напарницею готувались до відкриття б’юті-виставки, яка мала відбутися в Харкові 24-26 лютого.
“Доньки до вечора були на тренуванні з художньої гімнастики, а я завантажила машину інвентарем і манекенами. Вже ходили чутки про можливий наступ, тому, про всяк випадок, забрала з дому документи. І більше нічого”, – каже вона.
Востаннє Анна була вдома 23 лютого 2022 року і більше туди не повернулись. Інформація про долю їхньої оселі почала з’являтися з середини травня. Але був один неприємний епізод ще за часів окупації.
“У дитини був iPad, пов’язаний з iPhone. Звісно, з собою ми його не взяли. І десь у квітні до нього під’єднався якийсь чоловік. Тобто зламав айпад, поставив своє фото, особисті дані й автоматично підтягнув наш телефон. Донька тоді дуже злякалась”, – пригадує Анна.
На стінах росіяни залишили написи зі своєю символікою
Вперше свій дім родина побачила на відео.
“Вже не було гаражу, побитий другий поверх. Повний хаос, але все більш-менш ціле. А згодом нам надіслали відео повністю розваленого дому. Усі стіни були замазані фекаліями, на них росіяни залишили написи зі своєю символікою”, – розповіла Анна.
Коли Анна з родиною вже була У Німеччині, її чоловікові зателефонував знайомий волонтер, який хотів зробити “Музей війни” з речей, які вціліли у зруйнованих будинках.
“Олександр попросив наших військових долучитися до цієї ініціативи. Хлопці привезли йому мій диплом і родинні знімки. Він впізнав мене, зателефонував і скинув відео з дому. З музеєм щось не вийшло, але речі зберігає й обіцяв передати”, – розповів чоловік Анни Дмитро.
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)
Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)