головна / Історії, які ви нам розповіли / с. Питомник

Окупанти знищили будинок, в якому знімали реаліті “Супермама”. Історія Анни Печури
зруйновано: квітень 2022 / Харківська область , Харківський район , с. Питомник
Житло
Дата руйнування:
квітень 2022
Адреса:
Харківська область ,
Харківський район , с. Питомник
Анна Печура – переможниця реаліті “Супермама”, який телеканал СТБ знімав у січні-лютому 2022 року. Фінал записували у Києві за кілька днів до повномасштабного наступу рф.
“Через війну проєкт вийшов лише у квітні 2023 року, коли дім перетворився на руїни. У нас було багато знімків, зроблених у гостьовій чи в кімнаті, а команда СТБ засняла наше місце сили повністю. Вдячна їм за таку пам’ять”, – розповіла Анна журналісту “Свій дім”.
“Сподівалися, що окупанти не знайдуть наш дім, тому що він оточений лісом”
Анна з чоловіком і двома доньками жили в Харкові. Коли народилась третя дитина – переїхали у селище Питомник. Родина жила у затишному двоповерховому будинку, мала власний бізнес. Доньки Соня, Євангеліна та Ніколь займалися художньою гімнастикою й зростали у справжньому райському куточку з великим подвір’ям.
“Ми наївно сподівалися, що російські окупанти не знайдуть наш дім, тому що він оточений лісом. Мені боляче дивитися на те, що з ним зробили. Але я щаслива, що 23 лютого 2022 року залишилася ночувати у Харкові, бо наше селище Питомник було окуповане з перших днів”, – каже вона.
Перші руйнування та неприємний епізод з iPad
За день до великої війни Анна з напарницею готувались до відкриття б’юті-виставки, яка мала відбутися в Харкові 24-26 лютого.
“Доньки до вечора були на тренуванні з художньої гімнастики, а я завантажила машину інвентарем і манекенами. Вже ходили чутки про можливий наступ, тому, про всяк випадок, забрала з дому документи. І більше нічого”, – каже вона.
Востаннє Анна була вдома 23 лютого 2022 року і більше туди не повернулись. Інформація про долю їхньої оселі почала з’являтися з середини травня. Але був один неприємний епізод ще за часів окупації.
“У дитини був iPad, пов’язаний з iPhone. Звісно, з собою ми його не взяли. І десь у квітні до нього під’єднався якийсь чоловік. Тобто зламав айпад, поставив своє фото, особисті дані й автоматично підтягнув наш телефон. Донька тоді дуже злякалась”, – пригадує Анна.
На стінах росіяни залишили написи зі своєю символікою
Вперше свій дім родина побачила на відео.
“Вже не було гаражу, побитий другий поверх. Повний хаос, але все більш-менш ціле. А згодом нам надіслали відео повністю розваленого дому. Усі стіни були замазані фекаліями, на них росіяни залишили написи зі своєю символікою”, – розповіла Анна.
Коли Анна з родиною вже була У Німеччині, її чоловікові зателефонував знайомий волонтер, який хотів зробити “Музей війни” з речей, які вціліли у зруйнованих будинках.
“Олександр попросив наших військових долучитися до цієї ініціативи. Хлопці привезли йому мій диплом і родинні знімки. Він впізнав мене, зателефонував і скинув відео з дому. З музеєм щось не вийшло, але речі зберігає й обіцяв передати”, – розповів чоловік Анни Дмитро.