Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Попасна

Історії, які ви нам розповіли
Житло

“Я вибігла з дому у капцях і старій куртці. Через 10 хвилин його знищили”. Історія Світлани Романюк

зруйновано: березень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Попасна / Бахмутська , 205

Світлана Романюк родом з Рівненщини. До Попасної переїхала, коли створила власну родину. Згодом розійшлася з чоловіком і залишилась без житла. У 1997 році їй довелося придбати дім у занедбаному стані.

“Взяла його у розстрочку на два роки. Можна сказати – не їла, не пила. Жила з дитиною і все вкладала в хату. Були голі обдерті стіни, усе трухле. Штукатурила, клеїла шпалери, провела воду і газ. Згодом обшила дім сайдингом, поставила пластикові вікна”, – розповіла Світлана журналісту Свій дім.

Дім жінка вдосконалювала 25 років. З часом викупила другу половину, замінила підлогу, зробила камін. 

Обстріли Попасної та влучання в хату

У 2018 році Світлана познайомилась з другим чоловіком. Нарешті в її житті з’явилася надійна опора, але щасливе життя зруйнував повномасштабний напад рф. 

“Чоловік пішов захищати країну й дуже переживав, що я сама залишаюсь у Попасній. Але я тоді їхати не хотіла”, – пригадує Світлана.

З другого на третє березня місто обстрілювали цілу ніч. Вранці жінка хотіла розпалити пічку, щоб приготувати їжу й нагодувати вівчарку. 

“Десь о 8-й ранку чую шум, крик й хату так затрясло! В старій куртці й капцях вибігаю на вулицю й бачу, як горить газова труба у сусідському городі. Вискочив сусід і каже: “Біжи бігом до нас”. І я тільки до них зайшла, як через 10 хвилин попали по моїй хаті. Було три влучання. І, уявіть, що зараз з тим домом після зими”, – каже вона.

Війна забрала у родини місце сили

Наступні 15 днів Світлана провела у сховищі локомотивного депо. Ті дні вона пригадує з жахом. Постійні обстріли й крики людей зводили з розуму. Одна жінка померла прямо у сховищі. Її винесли на вулицю й залишили на снігу, бо поховати було неможливо.

Депо руйнувалося, контора падала на нас, летіла цегла, вибивало двері. Не дай Боже це бачити й чути кому-небудь”, – пригадує Світлана.

Війна забрала у жінки місце її сили. Вона пережила мікроінсульт, а зараз найбільше переживає за чоловіка. Після поранення під Попасною, він вже переніс кілька операцій, на черзі – ще одна.

Ніні родина винаймає житло в Івано-Франківську, але після лікування хочуть переїхати у село. 

“Зараз операцію зробимо чоловікові й будемо шукати житло десь у селі за комунальні послуги, бо квартиру не потягнемо. Чоловік служив, щось було, а тепер все – грошей в притик. Так сидиш і думаєш: Де ти завтра будеш? Прийде власниця квартири, а платити нічим”, – каже вона.

Допомогти родині можна за реквізитами:

4149499992192128 ПриватБанк (Романюк Світлана Юріївна).

Читайте ще: Подзвонив чоловік і сказав: “Я живий. Виліз з-під завалів, але будинку в нас більше немає”. Історія Олександри Ватанської

Юлія Ступка / 07.10.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”