Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Попасна

Історії, які ви нам розповіли
Житло

“Я вибігла з дому у капцях і старій куртці. Через 10 хвилин його знищили”. Історія Світлани Романюк

зруйновано: березень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Попасна / Бахмутська , 205

Світлана Романюк родом з Рівненщини. До Попасної переїхала, коли створила власну родину. Згодом розійшлася з чоловіком і залишилась без житла. У 1997 році їй довелося придбати дім у занедбаному стані.

“Взяла його у розстрочку на два роки. Можна сказати – не їла, не пила. Жила з дитиною і все вкладала в хату. Були голі обдерті стіни, усе трухле. Штукатурила, клеїла шпалери, провела воду і газ. Згодом обшила дім сайдингом, поставила пластикові вікна”, – розповіла Світлана журналісту Свій дім.

Дім жінка вдосконалювала 25 років. З часом викупила другу половину, замінила підлогу, зробила камін. 

Обстріли Попасної та влучання в хату

У 2018 році Світлана познайомилась з другим чоловіком. Нарешті в її житті з’явилася надійна опора, але щасливе життя зруйнував повномасштабний напад рф. 

“Чоловік пішов захищати країну й дуже переживав, що я сама залишаюсь у Попасній. Але я тоді їхати не хотіла”, – пригадує Світлана.

З другого на третє березня місто обстрілювали цілу ніч. Вранці жінка хотіла розпалити пічку, щоб приготувати їжу й нагодувати вівчарку. 

“Десь о 8-й ранку чую шум, крик й хату так затрясло! В старій куртці й капцях вибігаю на вулицю й бачу, як горить газова труба у сусідському городі. Вискочив сусід і каже: “Біжи бігом до нас”. І я тільки до них зайшла, як через 10 хвилин попали по моїй хаті. Було три влучання. І, уявіть, що зараз з тим домом після зими”, – каже вона.

Війна забрала у родини місце сили

Наступні 15 днів Світлана провела у сховищі локомотивного депо. Ті дні вона пригадує з жахом. Постійні обстріли й крики людей зводили з розуму. Одна жінка померла прямо у сховищі. Її винесли на вулицю й залишили на снігу, бо поховати було неможливо.

Депо руйнувалося, контора падала на нас, летіла цегла, вибивало двері. Не дай Боже це бачити й чути кому-небудь”, – пригадує Світлана.

Війна забрала у жінки місце її сили. Вона пережила мікроінсульт, а зараз найбільше переживає за чоловіка. Після поранення під Попасною, він вже переніс кілька операцій, на черзі – ще одна.

Ніні родина винаймає житло в Івано-Франківську, але після лікування хочуть переїхати у село. 

“Зараз операцію зробимо чоловікові й будемо шукати житло десь у селі за комунальні послуги, бо квартиру не потягнемо. Чоловік служив, щось було, а тепер все – грошей в притик. Так сидиш і думаєш: Де ти завтра будеш? Прийде власниця квартири, а платити нічим”, – каже вона.

Допомогти родині можна за реквізитами:

4149499992192128 ПриватБанк (Романюк Світлана Юріївна).

Читайте ще: Подзвонив чоловік і сказав: “Я живий. Виліз з-під завалів, але будинку в нас більше немає”. Історія Олександри Ватанської

Юлія Ступка / 07.10.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?