головна / Історії, які ви нам розповіли / Попасна
Подзвонив чоловік і сказав: “Я живий. Виліз з-під завалів, але будинку в нас більше немає”. Історія Олександри Ватанської
зруйновано: квітень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Попасна / Мамонтова , 36
Приватний будинок
Дата руйнування:
квітень 2022
Адреса:
Луганська область ,
Сєвєродонецький район , Попасна ,
Мамонтова , 36
Будинок у Попасній дістався Олександрі Ватанській у спадок від батьків. Вона жила в ньому з одного рочку. Коли тато помер, мама придбала оселю неподалік, а цю залишила дочці.
“В домі не було ванни, санвузла, душ на вулиці, тому все робили з нуля. Вставили пластикові вікна, нові двері, зробили теплу підлогу і камін. Згодом з’явилися прибудова довжиною 9 метрів. Біля дому була літня кухня, яку використовували, як сарай. Тримали півсотні курей, кроликів, які загинули під час пожежі. Згорів і наш будинок, який ми так любили”, – розповіла жінка журналісту Свій дім.
Ніч на 18 квітня була “справжнім пеклом”
Родина виховувала чотирьох дітей. Чоловік був працівником Попаснянського РЕМу, а Олександра шила й ремонтувала одяг для знайомих. За рік до великої війни виграла грант від Червоного Хреста й придбала швейне обладнання.
До 6 березня 2022 року вся родина була у Попасній. Потім Олександра виїхала з міста з дітьми, мамою та онуком. Чоловік залишився, щоб охороняти будинок від мародерів і доглядати за худобою.
“У ніч на 18 квітня 2022 року він пережив справжнє пекло. Був вибух, його відкинуло під диван й засипало балками. Олександр відчув сильний біль у нирках і п’ятах, але розумів, що треба вибиратися з-під завалів. Побачив, що від прибудови залишилась лише підлога. Там нічого не було, тільки горів диван. Він відкинув його в бік городу, щоб вогонь не пішов далі. А коли повернув голову, то вже палали й інші кімнати. Схопив вогнегасник, але всі зусилля були марними”, – розповідає вона.
Коли жінка їхала з Попасної, просила чоловіка, щоб він склав документи у маленьку сумку й завжди носив із собою. Тієї ночі він вибіг на вулицю у самому халаті, а сумка залишилася на каміні.
Будинку немає – охороняти більше нічого
“Він забіг у дім, схопив її й почав виходити. Обернувся і побачив, що лежить газовий балон, а під ним полум’я. Наче його взяли й поклали на багаття. Олександр зрозумів, що він зараз вибухне. Тільки про це подумав і його відкинуло аж до хвіртки. Він нічого не міг більше вдіяти та у шоковому стані пішов до брата”, – розповідає жінка.
Коли чоловік зрозумів, що будинку немає й охороняти більше нічого – поїхав до рідних. Нині родина винаймає квартиру у Черкасах, у якій живуть дев’ятеро людей.
Допомогти родині можна за номером картки: 4149 4991 6279 2871 (Ватанська Олександра Миколаївна).
Читайте ще: “Через наш будинок літали і “Смерчі”, і “Урагани”, і якісь вогняні кулі”. Історія Віри Оліфіренко
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...
читати історіюПідприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Наталя Ольшанська з Запоріжжя — директорка та співвласниця сімейної компанії “Famberry”. Головна спеціалізація підприємства — вирощування та переробка органічного кизилу, який використовують для виготовлення різних продуктів — від варення до...
читати історіюСубсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство