Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Гостомель

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

Втратили квартиру та бізнес у Гостомелі. Історія Тетяни Семенової

зруйновано: березень 2022 / Київська область , Бучанський район , Гостомель / Проскурівська , 2

Тетяна Семенова з чоловіком покинули селище Гостомель на Київщині у перший день великого наступу. Залишили дім, бізнес і вмовляли дітей їхати з ними.

“Діти сказали, що будуть виїжджати наступного дня. Ми просили віддати онуків. Вони сказали: “Ні”. Понад два тижні довелося їм пробути в окупації. Одна невістка сиділа з дітьми на дачах під Гостомелем, а син з родиною – у Бучі. Це були найстрашніші дні у моєму житті. Тоді мені було все одно на ті будинки, на мої магазини. Я молилась, щоб вони були живі. Я ладна була віддати за це все”, – пригадує жінка.

Росіяни питали: Чого ви їдете? Ви що боїтеся?

“Коли ми виїжджали, росіяни обшукували нашу машину. Питали: “Чого ви їдете, буде все тихо, спокійно. Ви що боїтеся?”. Чоловік каже: “Чого це я на своїй землі повинен боятися! Затихне, повернемося назад”, – розповідає жінка.

Подружжя опинилося у Тернополі й кожного дня молились за дітей та онуків

“Щодня діти знаходили місце й виходили на зв’язок. Розмовляти не могли, але сказати два слова або скинути смайлик у месенджерах виходило. Звісно були такі дні, коли глушили зв’язок. І це було страшно. Повноцінно поспілкуватися з рідними, коли їм дали зелений коридор. Це було десь 11 березня”.

Зустрілися усі на заході України. Старший син Тетяни виїхав у Мукачево й звідти пішов служити. Невістка залишилась там. Інша невістка поїхала до Словаччини, а Тетяна с чоловіком опинились у Німеччині. 

Подружжя втратило не лише квартиру, а й бізнес

Магазини родини розграбували й побили обладнання. 

Про руйнування дому дізналися майже одразу, тому що підтримувала зв’язок з мешканцями військового містечка:  

“Як моя сусідка розповідала: “Сиджу і думаю, як я буду після тих орків усе відмивати?”. Приходить її чоловік й каже: “Ну, що, все думаєш, як будеш унітази потім мити? Не переживай, вже нема будинку”.

У Гостомелі Тетяна жила з 1977 року, коли її батько-військовий отримав тут житло.

Читайте ще: “Наче стерли флешку, яка не підлягає відновленню”. Історія Марії П’ятовол про будинок батьків

Юлія Ступка / 18.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу

З 29 січня 2025 року переселенці зможуть отримувати субсидії на оренду житла згідно з постановою Уряду №1225. Експериментальний проєкт, що охоплює 9 областей, передбачає фінансову допомогу в оплаті повної або...

читати історію

Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової

Марина Бражнікова з Луганська за останні десять років пережила багато випробувань. У 2014 році росіяни окупували її рідне місто, вона втратила дім і прибутковий бізнес. Її родина вимушено евакуювалася до...

читати історію