головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2023/09/kvartyra-u-bahmuti-1.jpg)
“Я навіть не могла уявити, що востаннє бачу свою квартиру”. Історія Ангеліни Шостак
зруйновано: травень 2022 / Донецька область , Бахмутський район , Бахмут / Садова , 189
Багатоквартирний будинок
Дата руйнування:
травень 2022
Дата додавання до бази:
16 жовтень 2023
Адреса:
Донецька область ,
Бахмутський район , Бахмут ,
Садова , 189
Рак, жахливі події 2014 року, приниження у Донецьку через український прапор на авто – все це пережила депутатка краматорської міської ради Ангеліна Шостак.
Жінка подолала хворобу, почала волонтерити й разом з чоловіком придбала власне житло у Бахмуті. Але попереду були нові випробування – армія рф зруйнувала не лише їхню оселю, а й місто, яке стало рідним з 2008 року. Син подружжя з першого дня великої війни став на захист країни.
“А пам’ятаєш…Ми з чоловіком часто згадуємо свою оселю. У нас була 9-кілограмова соляна лампа. Така брила, а на ній – ведмідь. Дідух, який мені у 2016 році подарували військові. Ми збирали сувенірні тарілки. Привозили прапорці всіх країн, які для себе відкривали. Спочатку вони стояли у вазі, а потім зробили спеціальну підставку”, – розповіла проєкту Свій Дім пані Ангеліна.
Повномасштабне вторгнення подружжя застало у Бахмуті
Ангеліна Шостак – краматорчанка, чоловік родом з Донецька. Познайомилися у 1991 році. За рік одружилися, народився син. У 2008 році вирішили переїхати до Бахмута, але жили на два міста. Навіть прописка залишилася краматорська та й усі вихідні проводили саме там.
“У Бахмуті понад чотири роки винаймали житло у районі РАЦСу. У 2012 році придбали власну квартиру на виплату. Це вже був район райдержадміністрації”, – каже жінка.
Повномасштабне вторгнення подружжя застало у Бахмуті. Після довгих вагань, цього ж дня виїхали до Краматорська. Свою швейну машинку жінка забрала одразу. З 2014 року вона шиє українські прапори й подушки. Хобі переросло у волонтерство після інциденту у Донецьку, коли з автівки родини почали зривати прапорці України та Євросоюзу.
“Мені й чоловіку вдалося вирватися з оточення і коли повернулися додому, зрозуміли що окупанти ненавидять кольори нашого прапора, які символізують Незалежність і взагалі Україну. Ми придбали тканину і я почала шити прапори. У тому числі й рекордні”.
“Вони ж знають, чия ти мати. Залишатися тут небезпечно”
У 2022 році, коли почалися прильоти поруч з Бахмутом, Ангеліна та Андрій вирішили поїхати у місто і забрати деякі речі. У квартирі жінка за звичкою перегорнула календар-кубик – з 24 лютого на 5 березня.
“Андрій хотів відвести мене у більш безпечне місто й повернутися до Краматорська. Я казала: “Якщо залишатися, то вдвох”. Була суперечка, навіть до сліз, але я розуміла, чого він наполягав. Я — депутатка, активістка і патріотка. Усі списки з нашими прізвищами вже були заготовлені”, – каже Ангеліна.
Жінка також не могла поїхати без мами, а вона відмовлялася до останнього.
“Вони ж знають, чия ти мати. Ти розумієш, що залишатися тут небезпечно”, – казала я їй.
Довгі вмовляння дали результат. З Краматорська усі разом виїхали вранці 14 березня 2022 року. Як і багато інших українців – в нікуди. Добиралися кілька днів й опинилися на Тернопільщині у місто Борщів. Звідти чоловіка Ангеліни забрали до війська. Йому дали повістку на 5 липня, а у червні родина вирішила з’їздити на Донбас – у свої рідні міста.
Остання поїздка у рідний Бахмут
У Бахмут в’їжджали через Костянтинівку, бачили розбиті соковий завод біля літака та інститут іноземних мов. У їхньому будинку на 40 квартир залишилися п’ятеро мешканців. Серед них – сусідка Людочка.
“Ми її вмовляємо поїхати, а вона нас благає, щоб вивезли телевізор, бо ходять мародери. Місця у машині було замало й для речей, але забрали заради її спокою”, – пригадує жінка.
Це був останній візит подружжя у рідний Бахмут.
Зараз родина мешкає у столиці. Чоловіка після 8 місяців служби звільнили в запас і він пішов працювати на своє підприємство, але вже у Києві.
Під час нашого інтерв’ю пані Ангеліна дізналася про пряме влучання у сусідній будинок.
“Ми жили майже в центрі. А від центра нічого не залишилось”, – каже вона.
Читайте ще: “Втратили дві квартири та справу всього життя”. Історія Олени Ходусової
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)
Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)