Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Втратили дві квартири та справу всього життя”. Історія Олени Ходусової

Донецька область , Бахмутський район , Бахмут / Ювілейна , 57

“Я дуже жалкую, що покидаючи Бахмут, не забрала всі фотоальбоми та речі бабусі та дідуся. Там залишилася бабусина хустинка та дідові медалі. Цього всього тепер немає”, — розповіла журналістці “Свій дім” Олена Ходусова.

Олена народилася та все життя прожила в Бахмуті. Її батьки, бабусі та дідусі всі родом з тих місць. Вона згадує, що ніколи надовго не покидала місто. Максимум, коли подорожували.

“Від квартир нічого не лишилося”

Своє зруйноване житло Олена побачила на світлинах. В травні 2023 року район, де були розташовані їхні квартири, постійно показували в новинах через посилення російського штурму. 

З фотографій Олена дізналася, що в одну квартиру було пряме влучання, від іншої навіть не залишилося фундаменту. Повністю знищену квартиру вони придбали для доньки. Довго збирали кошти і за два місяці до початку великої війни закінчили ремонт. 

“Ми втратили бізнес”

Родина Олени через росіян втратила не лише житло, а й справу всього життя — бізнес з вирощування хвойних та декоративних рослин в селі Парасковіївка. 

Деякі рослини вирощувались понад 10 років, але зараз там вже нічого не залишилось. 

10 людей в одному бусі

У квітні 2022 року район, де жила Олена з родиною почали постійно обстрілювати. Неподалік знаходилася військова частина, по якій постійно гатили росіяни. Коли оголосили евакуацію, родина зібрала речі та п’ятого квітня залишила Бахмут. Тоді вони думали, що покидають рідний дім на 2-3 місяці максимум. Кожен взяв по одній валізі, сіли в десятьох у вантажний бус та поїхали:

“Коли на блокпостах військові перевіряли нас, то постійно дивувалися “нашій рукавичці”. Відкриваючи двері нашого буса, вони очікували побачити багато речей, а там люди сиділи на стільцях з  котами та собакою”.

З Маламівки в Кременчук 

На OLX Олена побачила об’яву про здачу в оренду будинку в селі Маламівка Полтавської області.  Туди родина і направилися. 

“Коли ми по навігатору доїхали в село, то стало зрозуміло, що будинок не розрахований на зимовий період. Він був двоповерховий, але обладнаний як дача – вода на вулиці, опалення пічне”, — згадує вона.

На довгий час в селі вони не залишилися. Коли пройшов перший шок, вирішили шукати інші варіанти житла. Так і переїхали в Кременчук. Знайти квартири їм допомогли місцеві. 

Олена пішла працювати касиром-оператором на заправку, а її чоловік, маючи машину, зайнявся перевезеннями. 

Але душа лежить саме до вирощування рослин і без цього вже не можуть жити. Тому зараз родина намагається відновити свій бізнес. 

Також Олена з родиною мріють повернутися у рідний Бахмут, не дивлячись на те, що замість їхнього житла залишилася руїна. Готові відбудувати все з нуля.

Читати по темі: Перший під’їзд був зруйнований, а люди розгрібали завали. Історія Таміли Нестерук

Катерина Черніговець / 13.10.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко