Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Я навіть не могла уявити, що востаннє бачу свою квартиру”. Історія Ангеліни Шостак

зруйновано: травень 2022 / Донецька область , Бахмутський район , Бахмут / Садова , 189

Рак, жахливі події 2014 року, приниження у Донецьку через український прапор на авто  – все це пережила депутатка краматорської міської ради Ангеліна Шостак. 

Жінка подолала хворобу, почала волонтерити й разом з чоловіком придбала власне житло у Бахмуті. Але попереду були нові випробування – армія рф зруйнувала не лише їхню оселю, а й місто, яке стало рідним з 2008 року. Син подружжя з першого дня великої війни став на захист країни.

А пам’ятаєш…Ми з чоловіком часто згадуємо свою оселю. У нас була 9-кілограмова соляна лампа. Така брила, а на ній – ведмідь. Дідух, який мені у 2016 році подарували військові. Ми збирали сувенірні тарілки. Привозили прапорці всіх країн, які для себе відкривали. Спочатку вони стояли у вазі, а потім зробили спеціальну підставку”, – розповіла проєкту Свій Дім пані Ангеліна.

Повномасштабне вторгнення подружжя застало у Бахмуті

Ангеліна Шостак – краматорчанка, чоловік родом з Донецька. Познайомилися у 1991 році. За рік одружилися, народився син. У 2008 році вирішили переїхати до Бахмута, але жили на два міста. Навіть прописка залишилася краматорська та й усі вихідні проводили саме там.

“У Бахмуті понад чотири роки винаймали житло у районі РАЦСу. У 2012 році придбали власну квартиру на виплату. Це вже був район райдержадміністрації”, – каже жінка

Повномасштабне вторгнення подружжя застало у Бахмуті. Після довгих вагань, цього ж дня виїхали до Краматорська. Свою швейну машинку жінка забрала одразу. З 2014 року вона шиє українські прапори й подушки. Хобі переросло у волонтерство після інциденту у Донецьку, коли з автівки родини почали зривати прапорці України та Євросоюзу. 

“Мені й чоловіку вдалося вирватися з оточення і коли повернулися додому, зрозуміли що окупанти ненавидять кольори нашого прапора, які символізують Незалежність і взагалі Україну. Ми придбали тканину і я почала шити прапори. У тому числі й рекордні”.

“Вони ж знають, чия ти мати. Залишатися тут небезпечно”

У 2022 році, коли почалися прильоти поруч з Бахмутом, Ангеліна та Андрій вирішили поїхати у місто і забрати деякі речі. У квартирі жінка за звичкою перегорнула календар-кубик – з 24 лютого на 5 березня

“Андрій хотів відвести мене у більш безпечне місто й повернутися до Краматорська. Я казала: “Якщо залишатися, то вдвох”. Була суперечка, навіть до сліз, але я розуміла, чого він наполягав. Я — депутатка, активістка і патріотка. Усі списки з нашими прізвищами вже були заготовлені”, – каже Ангеліна.

Жінка також не могла поїхати без мами, а вона відмовлялася до останнього.

Вони ж знають, чия ти мати. Ти розумієш, що залишатися тут небезпечно”, – казала я їй. 

Довгі вмовляння дали результат. З Краматорська усі разом виїхали вранці 14 березня 2022 року. Як і багато інших українців – в нікуди. Добиралися кілька днів й опинилися на Тернопільщині у місто Борщів. Звідти чоловіка Ангеліни забрали до війська. Йому дали повістку на 5 липня, а у червні родина вирішила з’їздити на Донбас – у свої рідні міста. 

Остання поїздка у рідний Бахмут

У Бахмут в’їжджали через Костянтинівку, бачили розбиті соковий завод біля літака та інститут іноземних мов. У їхньому будинку на 40 квартир залишилися п’ятеро мешканців. Серед них – сусідка Людочка. 

“Ми її вмовляємо поїхати, а вона нас благає, щоб вивезли телевізор, бо ходять мародери. Місця у машині було замало й для речей, але забрали заради її спокою”, – пригадує жінка.

Це був останній візит подружжя у рідний Бахмут.

Зараз родина мешкає у столиці. Чоловіка після 8 місяців служби звільнили в запас і він пішов працювати на своє підприємство, але вже у Києві. 

Під час нашого інтерв’ю пані Ангеліна дізналася про пряме влучання у сусідній будинок

“Ми жили майже в центрі. А від центра нічого не залишилось”, – каже вона.

Читайте ще: “Втратили дві квартири та справу всього життя”. Історія Олени Ходусової

Юлія Ступка / 16.10.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?