Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

Повернулась в Україну з Німеччини, щоб побачити руїни свого дому. Історія Ірини Єремиці

зруйновано: вересень 2022 /

Березень, квітень, травень…Ірина Єремиця рахувала дні, щоб повернутися додому у Слов’янськ Донецької області. Потрапила лише у жовтні 2022 року, але у свою квартиру зайти не змогла. Її просто не було – оселя рухнула після прямого влучання. 

“Квартира велика, 90 квадратних метрів. Будинок у центрі міста, близько 200 метрів – Соборна площа. Поруч лікарня, школа. Мабуть, кудись туди цілились, я не знаю, а попали в наш дім”, – розповіла Ірина журналісту Свій дім.

“Я по фото зрозуміла, що це 90% наш будинок”

Коли почалася велика війна, жінка з дітьми виїхали до Німеччини. Це було перше березня, потяг був настільки переповнений, що доводилося залишати валізи на пероні. Дві доби їхали на Захід України, в одному купе було 10 людей. 

“Я Слов’янськ дуже гарно знаю. І коли у вересні у соцмережах написали, що був приліт і не позначили локацію, я по фото зрозуміла, що це 90% наш будинок”, – каже жінка.

Квартиру по вулиці Тараса Шевченка Ірина придбала у 2011 році. Зробили гарний ремонт. У 2014 році через бойові дії теж виїжджали з міста, але повернулися за два місяці. У 2022-му все рухнуло – і щасливе життя, і плани, і велика затишна оселя.

Поїхала у Слов’янськ, щоб побачити руїни дому

Жінка потрапила додому лише 2 жовтня 2022 року, щоб побачити руїни свого місця сили. В Україну їхала з німцем, в родині якого мешкає. Дружина Йорга підтримала чоловіка.

“Ми самі зібрали велику машину гуманітарної допомоги. Частково вантаж вигрузили у Дніпрі у прихистку для біженців. Другу частину залишили у Краматорську для мешканців Лимана”, – каже Ірина.

Лиман тільки-но звільнили й цивільних туди не пускали. Допомогла БО “Янголи Спасіння”, які доставили вантаж у місто.

“Якраз, коли ми приїхали, звільнили Лиман – це 20 км від Слов’янська. У мене там залишався батько, який не захотів кидати домівку. Я постійно за нього молилася, бо на відстані не могла нічим допомогти”, – пригадує вона.

Квітуче затишне місто нагадувало пустелю

Батько Ірини пережив окупацію, а після звільнення міста донька знаходила людей, які привозили йому газові балони, гуманітарку. Він залишився один у п’ятиповерхівці, були проблеми з їжею: 

“Тато ходив до лісу й збирав гриби, щоб нагодувати котів, яких було багато у дворі. Він казав: Я можу потерпіти, у мене ще є запас енергії, а вони ж їсти хочуть”. 

За рік, що минув, Ірина кілька разів приїздила до України, але не у Слов’янськ. Бо дуже болить. Перед очима й досі залишки дому і атмосфера того жахливого жовтня, коли квітуче затишне місто нагадувало пустелю.

Допомогти родині Ірини можна за реквізитами: 5167803266033641 (Єремиця Ірина Сергіївна).

Читайте все: “Там, на третьому поверсі, ми провели останні дні в Маріуполі”. Історія Ганни Котельнікової, яка втратила дві квартири 

Юлія Ступка / 26.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”