Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Київ

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

Рік потому і три експертизи. Яка доля зруйнованого російським дроном будинку на Жилянській

зруйновано: жовтень 2022 / Київська область , Шевченківськй район , Київ / Жилянська , 116 а

17 жовтня 2022 року військові рф атакували Київ дронами-камікадзе. Внаслідок атаки була пошкоджена 120-річна будівля, яка є частиною київської історичної забудови. Ворожий дрон поцілив у житловий будинок, який частково обвалився.Негаразди жителів чотириповерхівки по вулиці Жилянській на цьому не закінчилися і тривають вже понад рік. 

Перша експертиза — “будинок в аварійному стані”

На третій день після руйнування, мешканці отримали результати експертизи, що будівля знаходиться в аварійному стані, не підлягає відбудові та її потрібно знести. 

“Експертиза датувалася 17 жовтня. Нам було дуже цікаво, коли це обстеження встигли провести, тому що пожежу загасили тільки о 18-й годині вечора, а далі була комендантська година”, — згадує мешканка будинку Тетяна Махрінська.

“Будівля підлягає відбудові”

Не погоджуючись з результатами обстеження, мешканці дому замовили іншу експертизу в державному підприємстві “Київпроектбуд”. 

Її, на відміну від першої, зробили не так швидко. Через два з половиною місяці отримали висновок, що будівля може бути відбудована і підлягає капітальному ремонту.

З моменту руйнування чотириповерхівки минув понад рік. Весь цей час мешканці писали запити, робили експертизи та запитували в архітекторів інших країн, чи є шанси його відбудувати.

“Всі в один голос казали, що в будинку не такі пошкодження, щоб його зносити. Або якщо демонтувати, то використати досвід післявоєнної відбудови Польщі, щоб відтворити дім у тому вигляді, яким він був”, — поділилася Тетяна.

Третя експертиза — які будуть результати?

Після цього у вересні 2023 року КМДА призначили нову експертизу. Наразі мешканці будинку чекають її висновку, щоб визначити подальші кроки. 

Тетяна разом з донькою жила в цьому домі з 2011 року. Тепер їхнє місце сили знищене. Всі мешканці будинку живуть у родичів, друзів та знайомих або в орендованих квартирах.

“Хоча Віталій Кличко на камеру сказав, що всім нададуть тимчасове житло, цього не сталося. Ніхто не пропонував допомоги й всі люди вже рік так живуть”, — поділилася вона.

Реквізити для допомоги мешканцям будинку:

Найменування отримувача: ОСББ БУДИНОК НА ЖИЛЯНСЬКІЙ

Код отримувача: 45078255

Рахунок отримувача: UA083052990000026001045024322

Назва банку: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

Катерина Черніговець / 27.11.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко