Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Київ

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

Рік потому і три експертизи. Яка доля зруйнованого російським дроном будинку на Жилянській

зруйновано: жовтень 2022 / Київська область , Шевченківськй район , Київ / Жилянська , 116 а

17 жовтня 2022 року військові рф атакували Київ дронами-камікадзе. Внаслідок атаки була пошкоджена 120-річна будівля, яка є частиною київської історичної забудови. Ворожий дрон поцілив у житловий будинок, який частково обвалився.Негаразди жителів чотириповерхівки по вулиці Жилянській на цьому не закінчилися і тривають вже понад рік. 

Перша експертиза — “будинок в аварійному стані”

На третій день після руйнування, мешканці отримали результати експертизи, що будівля знаходиться в аварійному стані, не підлягає відбудові та її потрібно знести. 

“Експертиза датувалася 17 жовтня. Нам було дуже цікаво, коли це обстеження встигли провести, тому що пожежу загасили тільки о 18-й годині вечора, а далі була комендантська година”, — згадує мешканка будинку Тетяна Махрінська.

“Будівля підлягає відбудові”

Не погоджуючись з результатами обстеження, мешканці дому замовили іншу експертизу в державному підприємстві “Київпроектбуд”. 

Її, на відміну від першої, зробили не так швидко. Через два з половиною місяці отримали висновок, що будівля може бути відбудована і підлягає капітальному ремонту.

З моменту руйнування чотириповерхівки минув понад рік. Весь цей час мешканці писали запити, робили експертизи та запитували в архітекторів інших країн, чи є шанси його відбудувати.

“Всі в один голос казали, що в будинку не такі пошкодження, щоб його зносити. Або якщо демонтувати, то використати досвід післявоєнної відбудови Польщі, щоб відтворити дім у тому вигляді, яким він був”, — поділилася Тетяна.

Третя експертиза — які будуть результати?

Після цього у вересні 2023 року КМДА призначили нову експертизу. Наразі мешканці будинку чекають її висновку, щоб визначити подальші кроки. 

Тетяна разом з донькою жила в цьому домі з 2011 року. Тепер їхнє місце сили знищене. Всі мешканці будинку живуть у родичів, друзів та знайомих або в орендованих квартирах.

“Хоча Віталій Кличко на камеру сказав, що всім нададуть тимчасове житло, цього не сталося. Ніхто не пропонував допомоги й всі люди вже рік так живуть”, — поділилася вона.

Реквізити для допомоги мешканцям будинку:

Найменування отримувача: ОСББ БУДИНОК НА ЖИЛЯНСЬКІЙ

Код отримувача: 45078255

Рахунок отримувача: UA083052990000026001045024322

Назва банку: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

Катерина Черніговець / 27.11.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”