головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут
“Усі три об’єкти нерухомості були в різних районах міста. Я сподівалася, що хоч один вціліє”. Історія Наталії Вишневецької
Донецька область , Бахмутський район , Бахмут / Чайковського , 21
Багатоквартирний будинок
Дата додавання до бази:
09 жовтень 2023
Адреса:
Донецька область ,
Бахмутський район , Бахмут ,
Чайковського , 21
“Перший кадр – це наш будинок по Чайковського, 21 у Бахмуті. За ним – педагогічний інститут УІПА у формі книжки. І якби не ця будівля, а б і не впізнала наш район”, – розповіла Наталя Вишневецька журналісту Свій дім.
Кадри руйнувань їй надіслала знайома, оселя якої була поруч.
2014 рік: “Ми були в епіцентрі подій і бачили все на власні очі”
“Наш 21-й будинок знаходиться біля військової частини, де у 2014 році був львівський і кіровоградський спецназ, заблокований російськими найманцями. Ми кожного ранку виходили на балкон. Бачили, що висить жовто-блакитний прапор – значить хлопці живі. Біля будинків, що навколо, лежали снайпери та стріляли по нашим військовим. Ми були в епіцентрі усього цього і бачили все на власні очі”, – пригадує вона події 2014 року.
Почали волонтерити та приєдналися до організації “Бахмут Український”
“У військовій частині сиділи діти по 20-25 років, і ми повинні були теж щось робити. Купували цигарки, продукти, воду, і чоловік носив це хлопцям. Мене не пускав, але я стояла на балконі й все бачила. Усіх, хто приходив до частини, окупанти фотографували й записували. У 2014 році російські найманці не так зухвало себе поводили, як зараз. Тоді ж усім казали, що “их там нет””, – розповідає Наталя.
Після звільнення міста подружжя приєдналося до патріотичної організації “Бахмут Український”, заснованої ще за часів тримісячної окупації міста. Коли у 2022 році знов почалася війна, допомагали військовим і переселенцям. З міста виїхали 5 квітня, але поверталися кілька разів, щоб забрати всіх собак і котів зі свого мініпритулку, а також вивезти бізнес – сировину для косметики.
Втратили 3 об’єкти нерухомості
Родина втратила усі три об’єкти нерухомості, які мала у Бахмуті. Квартиру, оселю, яку у 2005 році купувала для мами, і великий двоповерховий дім.
“Мій чоловік – киянин, йому у спадщину від батьків дісталася квартира. Вона 10 років стояла порожня. Ми ж не знали, що буде війна, тому вирішили її продати і купити у Бахмуті будинок. Десь місяць тому промайнуло, що там провалений дах, а потім була інформація в новинах, що по цій вулиці Матросова йшла лінія фронту та її практично не існує”, – каже вона.
Будинок мами вистояв у Другу світову війну, а зараз – ні
Будинок мами Наталі, яка померла через місяць після повномасштабного вторгнення, теж зруйнований. Він був ближче до Маріупольського кладовища (один з найстаріших цвинтарів Бахмута) і постраждав першим:
“Побачила допис у соцмережах. Спочатку мародери вкрали ковані ворота, потім прилетіло і зруйнувало півбудинку. Його збудували ще у 1921 році – це дім з багатою історією. Вистояв у Другу світову війну, а зараз – ні”, – розповіла Наталя.
Жінка сподівалася, що вціліє хоча б одна з будівель, але всі вони зазнали руйнувань. Зараз з чоловіком живуть у Лубнах і винаймають дві оселі – для своєї родини і брата-інваліда.
“Я – підприємиця. Продаю сировину для косметики. У мене був склад, товар. Я тричі наймала семитонник і вивозила все у Лубни. Продовжуємо працювати, але дуже важко. Найманих працівників немає, ми вдвох з чоловіком – намагаємось щось продавати і виживати. Чоловік онкохворий. Нас дуже підтримали постійні клієнти, хто у Львові, хто в Києві, Харкові, Дніпрі. Вони, знаючи, що десь може є дешевший товар, купували у мене. Тільки завдяки їм, ми вижили”, – каже вона.
Читайте ще: Тепер це — мертвий скелет, а не будинок. Історія Гаяне Авакян
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
З 29 січня 2025 року переселенці зможуть отримувати субсидії на оренду житла згідно з постановою Уряду №1225. Експериментальний проєкт, що охоплює 9 областей, передбачає фінансову допомогу в оплаті повної або...
читати історіюДвічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Марина Бражнікова з Луганська за останні десять років пережила багато випробувань. У 2014 році росіяни окупували її рідне місто, вона втратила дім і прибутковий бізнес. Її родина вимушено евакуювалася до...
читати історіюСоціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Рекомендуємо прочитати
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок