Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / с. Степногірськ

Історії, які ви нам розповіли
Адміністративна будівля

Армія рф скинула авіабомби на селище Степногірськ Запорізької області та зруйнувала будівлю сільради

зруйновано: травень 2024 / Запорізька область , Василівський район , с. Степногірськ

15 травня 2024 року армія рф скинула на селище Степногірськ Запорізької області керовані авіабомби та зруйнувала будівлю сільради. Крім приміщення адміністрації частково зруйновано пункт незламності та декілька житлових будинків. Були поранені жінка та двоє поліцейських. Порахувати збитки та об’єм руйнування наразі повністю неможливо, каже начальник Василівської районної державної адміністрації Богдан Староконь.

Попри постійні обстріли та небезпеку в селищі досі живуть люди. З 5 тисяч довоєнного населення в Степногірську зилишилося 700. Всіх дітей вдалося вивезти ще торік. Серед тих, хто залишався в місті до влучання КАБу — вчителька математики з місцевої школи Тетяна.

“Такі обстріли були! Я вам не можу передати. Ситуація значно погіршується, ми вже не витримуємо. Почалося все декілька тижнів тому, а потім вже авіабомби падали поруч з нами, прямо у дворі. Все затремтіло в квартирі, стеля посипалась. Чоловік і я на кухні були. Син в спальні біля комп’ютера. Це жах”, — каже жінка.

На початку Тетяна з сім’єю рятувалися від обстрілів у сховищі сільради. Згодом — у підвалі сусіднього дому:

“В укритті сільради було багато людей, всі тремтять — страшнувато. А у підвалі сусідського під’їзду були тільки мешканці нашого будинку. На зиму і буржуйку поставили про всяк випадок”, — каже чоловік жінки Михайло.

Родина прожила у Степногірську 43 роки, їхній син має другу групу інвалідності. Після останнього обстрілу його стан суттєво погіршився, тому вирішили евакуюватися. Поліція вивозить усіх бажаючих до Запоріжжя. 

Інша жінка, яка мешкає поруч з сільрадою, яку зруйнував ворожий удар, їхати не збирається. Каже: “Куди поїхати без грошей? Кому ми потрібні? Ніде й нікому. Ми тут все життя прожили, тому залишаємось”.

Прифронтовий Степногірськ у Запорізькій області росіяни обстрілюють вже 2 роки поспіль. Від селища до лінії бойового зіткнення та позицій росіян — приблизно 20 кілометрів. Це робить населений пункт досяжним для майже всього наявного у армії рф озброєння. Одне з них — керовані авіаційні бомби, якими росіяни рівняють позиції ЗСУ та селище з землею.

Читайте ще: Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщи

Олександр Забродін / 04.06.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?