Відбудова

головна / Відбудова

Відбудова
Житло

Замінюють вікна й фасад, ремонтують покрівлю та надають будівельні матеріали. Проєкт “Відновимо житло разом” відбудовує Київщину

Київська область

Понад 65% Київщини зазнало руйнацій під час бойових дій у 2022 році. Найбільш постраждалими вважаються Бучанська, Ірпінська, Гостомельська, Бородянська, Макарівська, Дмитрівська та Великодимерська тергромади. 

На початку літа Благодійний фонд “Мій дім — Україна” заснував проєкт “Відновимо житло разом”, який спрямовано на відбудову 10 пошкоджених будинків Київської області. Його фінансово підтримали Фонд родини Загорій та Фонд ім. Федора Шпига. Серед них будинки, про які ми розкажемо нижче.

Ірпінь

Весною 2022 року російський снаряд влучив у дім родини Ольги з Ірпеня. Удар прийшовся в дах коридору. Було зруйновано вхідні двері, вікна, дах, фасад, паркан, також постраждала літня кухня.

Мама Ольги через важку хворобу прикута до ліжка, а батько втратив роботу. В рамках проєкту «Відновимо житло разом» благодійники допомогли з ремонтом та утепленням фасаду.

У будинку Миколи від обстрілів були пошкоджені стіни, дах, вікна. Благодійники допомогли з ремонтом зовнішніх несучих стін, покрівлі та заміною 9 вікон.

Гостомель

Під час окупації Гостомеля в будинок родини Анни потрапив снаряд. Були вибиті всі вікна, двері, зруйнована покрівля та внутрішнє оздоблення.

З двома маленькими дітьми вони живуть у модульному будиночку і власними силами відновлюють пошкоджене житло. Родина самостійно відремонтувала покрівлю, стіни та вікна. Для проведення ремонтних робіт всередині фонд надав будівельні матеріали.

Будинок Наталі зруйнували росіяни у березні 2022 року. Була побита покрівля, пошкоджені рами, дірки у зовнішніх стінах. В рамках проєкту «Відновимо житло разом» Фонд полагодив покрівлю, замінив пошкоджені вікна та двері.

Бучанський район

Під час окупації с. Озера Бучанського району Тетяна була поранена, а її чоловік загинув. 

Внаслідок обстрілів дах будинку був пошкоджений, половина покрівлі відсутня. Щоб захистити житло від протікань вона тимчасово накрила його брезентом.  

БФ відремонтував пошкоджену покрівлю.

Премія “СВІЙ ДІМ” відзначає людей, які допомагають відновлювати житло й заклади, зруйновані війною. Знаєте таких – напишіть нам sviydimua@gmail.com

Читати по темі: На Київщині збудували казкове укриття: як виглядає “Будинок гобітів”

Катерина Черніговець / 14.10.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”