Відбудова

головна / Відбудова / Гостомель

Відбудова
Заклад освіти

На Київщині збудували казкове укриття: як виглядає “Будинок гобітів”

Київська область , Бучанський район , Гостомель / Молодіжна , 9

“В Гостомельській школі навчається 180 дітей у дві зміни, плюс вчителя та інші співробітники. Відкриття школи та укриття дає можливість жити та працювати всім цим людям. Це маленька економіка і це дуже важливо для нас”,  — розповів журналістці “Свій дім” директор благодійного фонду “ГУРТУМ” Олександр Кагал.

Казковий будиночок Гобітів

На території єдиної з початкових шкіл у Гостомелі БФ “ГУРТУМ” побудував укриття у вигляді казкового будиночка Гобітів з відомої книги Джона Толкіна “Володар перснів”. Концепція укриття належить директору фонду Олександру. Він зізнається, це було простим та логічним рішенням і він сам полюбляє Толкіна:

“Я вирішив зробити концепцію укриття такою, щоб вона була візуально привабливою і цікавою. Коли ти показуєш гарну картинку спонсорам і кажеш, що можеш втілити її в життя, то люди набагато простіше підтримують такі ідеї”.

Повне фінансування будівництва основного бомбосховища було покрите українською неприбутковою організацією у Японії “НПО Краяни”. Крім того, модульне укриття на 15 м2 фонду подарувала організація Leo States Shelter. Завдяки цьому, в бомбосховищі з’явився другий вхід і відмежований простір для санвузла.

“До цього ми не будували об’єктів з нуля”

Концепцію укриття Олександр почав розробляти наприкінці січня 2023 року, а вже на початку березня почалися будівельні роботи. Але думки про необхідність побудови бомбосховища постали із розуміння, що відновлену Гостомельську школу не відкриють без надійного укриття:

“До цього ми робили складні монтажні й реставраційні роботи, але точно не будували нічого з нуля. Це наш перший досвід”.

Укриття можна було запускати вже в травні 2023 року, але відкриття школи було заплановано на вересень, тому вирішили до цього часу виконати всі заплановані роботи.

“ГУРТУМ” знайшов людину, яка зробила обшиті деревом металеві двері, віконця та інші роботи.

“Цьому чоловікові та його родині ми допомагаємо відновлювати будинок. Через росіян вони втратили все — і дім, і власний столярний бізнес. Цей проєкт дав йому та його родині роботу. Ми отримали якісний та недорогий продукт, вони – можливість заробити”, — поділився Олександр.

Казкове укриття на 1000 балів зі 100

Незвичне укриття прийшлося до душі дітям. “ГУРТУМ” хотів створити саме казковий будиночок, щоб мінімізувати стрес та асоціації з небезпекою. Саме тому стіни Hobbit house розмальовані тематичними малюнками, які зробила волонтерка фонду. “Нам діти сказали, що укриття оцінюють на 1000 балів зі 100. Всі в захваті”, — поділився Олександр.

Читати по темі: З українського любить все, крім холодцю. Але обіцяє спробувати ще. Американський волонтер Кевін Сміт допомагає відновлювати будинки в селі на Миколаївщині

Катерина Черніговець / 12.10.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко