Відбудова

головна / Відбудова / Ірпінь

Відбудова
Житло

Нові стіни, меблі та витяжка для родини, яка переїхала в Ірпінь. Як “Майстри ремонту. Відновлення” долучилися до відбудови Київщини

зруйновано: березень 2022 / Київська область , Бучанський район , Ірпінь

“Ми об’їздили багато людей на Київщині, які постраждали від російської агресії. Багато хто частково відновив житло — хтось самостійно, хтось за допомогою волонтерів, десь роботи завершені, а десь ще люди чекають на допомогу. В деяких будинках досі немає вікон, вони заклеєні плівкою”, — розповіла керівниця соціального YouTube проєкту “Майстри ремонту. Відновлення” Марія Владова-Гілевич, які допомагають відновити житло постраждалим від російської агресії.

Ремонт для родини з Харківщини

Однією з родин, якій допомогли “Майстри ремонту. Відновлення”, було подружжя Уткіних, які переїхали до Ірпеня.  До початку великої війни вони проживали в селі Кислівка Харківської області — Сергій працював на землі, а Зінаїда мала невеликий магазин. Перед повномасштабним нападом рф придбали своєму сину з інвалідністю невеликий будинок в Ірпені на виплату. Саме там Зінаїда опинилась з сином, а Сергій залишився вдома і потрапив в окупацію.

Жінка розповіла, що вона з сином була в Ірпені до 6 березня, а потім евакуювалися до Львова. Згадує, що постійно летіли уламки, поряд прилетів снаряд в асфальт, а вони весь час знаходилися в погребі. 

“Коли я приїхала в травні зі Львова в Ірпінь, то у нас був побитий дах. Ми хотіли його просто залатати, але не вийшло. Теж були вибиті вікна. Напевно, їх винесло вибуховою хвилею. Через обстріли частина будинку пошкоджена. Кухня потребувала ремонту — з вікна влетів осколок і зробив велику дірку в котлі”, – розказала Зінаїда.

Частину робіт вони зробили власноруч, а з іншим допомогли “Майстри ремонту”. Завдяки цьому змогли відремонтувати кухню у будинку, а саме: 

  • вирівняли та пофарбували стіни, 
  • поклеїти фотошпалери, 
  • встановили кухонні меблі, витяжку та гардини.

Допомога постраждалим

“Майстри Ремонту: відновлення” допомагають постраждалим мешканцям Київської області. Вони відзняли понад 15 історій і відбудували 5 об’єктів —  спортивний зал Спарта в Ірпені, кілька приватних осель в Київській області, у тому числі Бучі, Ірпені, Гостомелі, селі Андріївка.

За словами керівниці проєкту Марії, у всіх будівлях зафіксовані різні руйнування. Наприклад, в дитячому спортивному комплексі повилітали вікна, батареї — абсолютно все. Батьки своїми силами поштукатурити стіни, а “Майстри ремонту” надали вікна, фарбу та дзеркала.

“Нещадавно ми завершили роботи в селі Андріївка на Київщині. В будинку, де був приліт на другий поверх, живе родина пенсіонерів. Після прильоту там потріскалися стіни та була діра в балконі. Партнери поклеїли їм фотошпалери, стіни вони пофарбували самостійно. Ми їм надали гардини на вікна, ламінат вони самостійно вклали”, — розповіла вона.

Як отримати допомогу від “Майстри ремонту. Відновлення”

За словами Марії, до них можуть звернутися абсолютно всі, кому потрібна допомога.

“Люди надсилають заявки, ми розглядаємо їх, виїжджаємо і знімаємо історію. А вже під історію, можливо, якщо у нас немає якихось партнерів, до нас хтось підключається”, — розповіла керівниця проєкту.

На даний час вони можуть надати для ремонту фарби, шпалери, підлогу, меблі, кухні, двері. “Буквально все, що потрібно для внутрішніх робіт, ми надаємо безплатно”, — каже Марія. Щодо виконання робіт, то це залежить від випадку, — деякі роботи виконують партнери, а деякі люди самостійно.

“Заявок зараз дуже багато. Нам пишуть з усієї України — від Київщини до Миколаївщини, Херсонщини й Донеччини”, — поділилася вона.


Якщо Ви маєте можливість долучитися до відновлення помешкання, хочете допомогти, стати спонсором або ж у Вас є історія, яку повинен почути світ надсилайте свої пропозиції нам у соціальні мережі або ж на офіційний e-mail проекту: maistriremontu@gmail.com.

Читайте також: Будинок вигорів, а стрілки вцілілого годинника показували час падіння російського літака. Історія Олександри Корецької

Катерина Черніговець / 19.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

Перша рана Ірпеня. Коли відбудують багатоповерхівку, на яку російські окупанти скинули бомби

Багатоповерхівка по вулиці Гостомельське шосе 12/14/16 була однією з перших, яку понад 10 років тому збудували у мальовничому Ірпені. Після повномасштабного нападу рф вона стала щитом й захистила інші будинки,...

читати історію

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

Перша рана Ірпеня. Коли відбудують багатоповерхівку, на яку російські окупанти скинули бомби

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”