Відбудова

головна / Відбудова

Відбудова
Заклад освіти

П’ять шкіл Чернігівської області, відновлених після російських обстрілів

Чернігівська область , Чернігівський район

В Чернігівській області 907 закладів освіти, 143 з них в результаті російських обстрілів отримали різні пошкодження. Станом на травень 2023 року вдалося відновити 70. 

Сьогодні “Свій дім” розповідає про п’ять з них.

Школа в Шаповалівці 

Програма “U-LEAD з Європою” та БФ “Сміливі відновлювати” відремонтували школу в Шаповалівці Чернігівської області.

Роботи тривали з липня по жовтень. За цей час волонтери та будівельники замінили вхідні двері, вікна та освітлення, усі розетки та вимикачі, облаштували зовнішні та внутрішні відкоси, встановили нову вивіску з підсвіткою.

Количівський ліцей

На початку березня 2022 року Количівський ліцей був частково зруйнований внаслідок обстрілів російської армії. Після обстрілу на території закладу були щонайменше 3 вирви від боєприпасів.

Количівський ліцей вдалося відбудувати. В цьому допомогли ювелірний бренд Gunia Project, гуманітарна ініціатива SavED, БФ “Українська призма”, спільнота “Батьки SOS”.

Михайло-Коцюбинський ліцей

4 березня 2022 року Михайло-Коцюбинський ліцей, в укритті якого ховалися люди, потрапив під обстріл. 

Влітку 2022 року почалася його відбудова. Тоді змогли зробити 70% даху. Будівельні матеріали надала обласна військова адміністрація, були замінені вікна. Зараз будівля частково відновлена, але корпус, в який було влучання стоїть закритий.

З 1 вересня 2023 року у Михайло-Коцюбинському діти навчаються не лише в стінах ліцею, а й у модульних класах. Цю конструкцію збирали протягом літа. Вона розрахована на 120 учнів. 

Лихачівський ліцей

Лихачівський ліцей, який був побудований в 1927 році за давньою українською технологією хати-мазанки, постраждав від обстрілів у березні 2022 року.

 

7 жовтня він знову відчинив свої двері. Його відновив БФ “Сміливі відновлювати”. 

З липня по вересень 60 волонтерів і 20 місцевих будівельників відновлювали зовнішні стіни за технологією хати-мазанки, замінили дах, водостічну систему, вікна, систему електрики, побудували вхідну групу з пандусом, відремонтували стіни, стелі та підлогу у бібліотеці, класах, коридорі, фоє. Рбладнали класи меблями, партами-трансформерами, телевізором, прожекторами, звуковими системами. Оновили зону відпочинку, клумби, покриття зупинки шкільного автобуса. На стіни нанесли мурал з традиційними українськими орнаментами.

Школа № 20 у Чернігові

25 шкіл росіяни пошкодили в Чернігові. Влітку міська рада вирішила ліквідувати школи №18 та 21 через те, що їх неможливо відбудувати. А ось навчальний заклад № 20 відновили.

6 березня 2022 року у дах було пряме влучання — вибиті понад 50% вікон та дверей, посічені стіни, виведена з ладу система опалення. Постраждали кабінети початкової школи, інформатики, фізики, хімії, спортзал.

Чернігівська міська рада відновила усі вибиті вікна, залатала дірку в даху та полагодила систему опалення. Saved foundation разом із благодійниками та партнерами відновили класи інформатики, фізики, НУШ, хімії. Компанія SQUAD облаштувала кабінет інформатики ергономічними меблями та сучасними комп’ютерами.

Читайте ще: Зруйновані ворожими обстрілами. Історія двох будівель Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва

Катерина Черніговець / 15.11.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

єОселя: шанс на нову домівку для українців

З початку 2024 року українці взяли 7 891 кредит на 13,5 млрд грн на придбання житла за програмою “єОселя”. Загалом за весь час дії програми 14 216 українських родин отримали...

читати історію

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Під час оформлення заяви на компенсацію за житло, зруйноване російськими обстрілами, у заявників іноді виникає потреба змінити банківські реквізити картки “єВідновлення”, якщо банк відмовляє у проведенні платежу. Це може статися,...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

єОселя: шанс на нову домівку для українців

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Приватний будинок

Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової

Багатоквартирний будинок

“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової

Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко