Відбудова

головна / Відбудова

Відбудова

Подорожуй та відновлюй Україну разом з ВідНОВА:UA. Хто може взяти участь у програмі?

Завдяки державній програмі ВідНОВА:UA можна подорожувати різними куточками країни, знайомитись з однолітками та допомагати відновлювати пошкоджені об’єкти. Після двох попередніх років успіху триває реєстрація на 2024 рік.

Два роки досвіду 

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну пошкоджено та зруйновано десятки тисяч будівель. Обстріли продовжуються щодня.

Від 24 лютого 2022 року в Україні значно активізувався волонтерський рух. За цей час виникло багато різних ініціатив з відновлення держави. Одна з них — ВідНОВА:UA, яка реалізується міністерством молоді та спорту України разом з партнерами та за допомогою іноземних друзів — урядів Данії та Японії.

За весь час існування програми було реалізовано багато проєктів. У 2023 році відбулися 24 обміни у 12 областях України, а загальна кількість учасників склала понад 700 людей. Активну молодь залучали до нескладних ремонтно-відновлювальних робіт.

“Зокрема, у Бучанському ліцеї №4 пофарбували спортивну залу, а у Чернігові зробили приміщення клубу у підвалі, бо сам обласний центр молоді був зруйнований ракетою. Цьогоріч учасники відновлюватимуть на Сумщині простір для молоді. Головний фокус — це безпека під час обстрілів та тривог. Це буде місце, де можна сховатися”, — говорить директорка координаційного центру програми ВідНОВА:UA Аліна Познанська.

Зусиллями волонтерів вже з’явилися або були облаштовані молодіжні простори на Харківщині, Полтавщині, Сумщині, Вінниччині та Київщині, в Дніпрі, Кропивницькому на інших містах і селах України. 

Умови участі 

Участь у програмі може брати активна молодь віком від 18 до 35 років. 

Досвід будівельно-відновлювальних робіт не є обов’язковим.Протягом 5 днів учасники проживатимуть в одній з 24 громад у 17 областях України, де знаходиться об’єкт відновлення, досліджуватимуть її культурні особливості, спілкуватимуться з однолітками з інших областей, братимуть участь у тренінгах, майстер-класах та екскурсіях. 

Також будуть проводитися нескладні відновлювальні та ремонтні роботи: фарбування стін, стелі, підлоги, підготовка поверхонь — ґрунтування, виготовлення робочих сумішей, облаштування території тощо. Витрати на проживання, харчування та дорогу на себе беруть організатори. В одному обміні братиме участь 30 людей. Заповнити анкету можна тут, дізнатися більше про програму — на офіційному сайті.

У 2024 році молодіжні обміни проходитимуть у три етапи: 

І хвиля — червень — липень;

ІІ хвиля — липень — серпень; 

ІІІ хвиля — серпень — вересень. 

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читайте ще: “Купили будинок за два тижні до вторгнення рф. Встигли пожити там лише місяць”. Історія Юлії Сидоренко

Олександр Забродін / 18.05.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

За шість років до початку великої війни багатодітна родина психологині Юлії Павлової переїхала з Запоріжжя в село Українка. Там запустили проєкт, за яким будували житло для прийомних родин і дитячих...

читати історію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Михайло Гречаний жив у Стельмахівці Сватівського району Луганщини. З 2015 по 2020 роки був сільським головою, потім старостою, а перед повномасштабним нападом рф — спеціалістом Коломийчиської сільської ради. Зі своєю...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”

Приватний будинок

Живемо на Тернопільщині та мріємо купити дім, який орендуємо. Історія Ольги Дудченко

Приватний будинок

“Плачу, коли згадую дім. А чоловік не дозволяє викидати стару футболку. Каже, що буде її в Бахмуті носити”. Історія Тетяни Буковцової

Збереження архітектурної спадщини українських сіл: як працює онлайн-конструктор будинків