Відбудова

головна / Відбудова

Відбудова

Подорожуй та відновлюй Україну разом з ВідНОВА:UA. Хто може взяти участь у програмі?

Завдяки державній програмі ВідНОВА:UA можна подорожувати різними куточками країни, знайомитись з однолітками та допомагати відновлювати пошкоджені об’єкти. Після двох попередніх років успіху триває реєстрація на 2024 рік.

Два роки досвіду 

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну пошкоджено та зруйновано десятки тисяч будівель. Обстріли продовжуються щодня.

Від 24 лютого 2022 року в Україні значно активізувався волонтерський рух. За цей час виникло багато різних ініціатив з відновлення держави. Одна з них — ВідНОВА:UA, яка реалізується міністерством молоді та спорту України разом з партнерами та за допомогою іноземних друзів — урядів Данії та Японії.

За весь час існування програми було реалізовано багато проєктів. У 2023 році відбулися 24 обміни у 12 областях України, а загальна кількість учасників склала понад 700 людей. Активну молодь залучали до нескладних ремонтно-відновлювальних робіт.

“Зокрема, у Бучанському ліцеї №4 пофарбували спортивну залу, а у Чернігові зробили приміщення клубу у підвалі, бо сам обласний центр молоді був зруйнований ракетою. Цьогоріч учасники відновлюватимуть на Сумщині простір для молоді. Головний фокус — це безпека під час обстрілів та тривог. Це буде місце, де можна сховатися”, — говорить директорка координаційного центру програми ВідНОВА:UA Аліна Познанська.

Зусиллями волонтерів вже з’явилися або були облаштовані молодіжні простори на Харківщині, Полтавщині, Сумщині, Вінниччині та Київщині, в Дніпрі, Кропивницькому на інших містах і селах України. 

Умови участі 

Участь у програмі може брати активна молодь віком від 18 до 35 років. 

Досвід будівельно-відновлювальних робіт не є обов’язковим.Протягом 5 днів учасники проживатимуть в одній з 24 громад у 17 областях України, де знаходиться об’єкт відновлення, досліджуватимуть її культурні особливості, спілкуватимуться з однолітками з інших областей, братимуть участь у тренінгах, майстер-класах та екскурсіях. 

Також будуть проводитися нескладні відновлювальні та ремонтні роботи: фарбування стін, стелі, підлоги, підготовка поверхонь — ґрунтування, виготовлення робочих сумішей, облаштування території тощо. Витрати на проживання, харчування та дорогу на себе беруть організатори. В одному обміні братиме участь 30 людей. Заповнити анкету можна тут, дізнатися більше про програму — на офіційному сайті.

У 2024 році молодіжні обміни проходитимуть у три етапи: 

І хвиля — червень — липень;

ІІ хвиля — липень — серпень; 

ІІІ хвиля — серпень — вересень. 

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читайте ще: “Купили будинок за два тижні до вторгнення рф. Встигли пожити там лише місяць”. Історія Юлії Сидоренко

Олександр Забродін / 18.05.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”