Подорожуй та відновлюй Україну разом з ВідНОВА:UA. Хто може взяти участь у програмі?
Дата додавання до бази:
18 травень 2024
Адреса:
Завдяки державній програмі ВідНОВА:UA можна подорожувати різними куточками країни, знайомитись з однолітками та допомагати відновлювати пошкоджені об’єкти. Після двох попередніх років успіху триває реєстрація на 2024 рік.
Два роки досвіду
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну пошкоджено та зруйновано десятки тисяч будівель. Обстріли продовжуються щодня.
Від 24 лютого 2022 року в Україні значно активізувався волонтерський рух. За цей час виникло багато різних ініціатив з відновлення держави. Одна з них — ВідНОВА:UA, яка реалізується міністерством молоді та спорту України разом з партнерами та за допомогою іноземних друзів — урядів Данії та Японії.
За весь час існування програми було реалізовано багато проєктів. У 2023 році відбулися 24 обміни у 12 областях України, а загальна кількість учасників склала понад 700 людей. Активну молодь залучали до нескладних ремонтно-відновлювальних робіт.
“Зокрема, у Бучанському ліцеї №4 пофарбували спортивну залу, а у Чернігові зробили приміщення клубу у підвалі, бо сам обласний центр молоді був зруйнований ракетою. Цьогоріч учасники відновлюватимуть на Сумщині простір для молоді. Головний фокус — це безпека під час обстрілів та тривог. Це буде місце, де можна сховатися”, — говорить директорка координаційного центру програми ВідНОВА:UA Аліна Познанська.
Зусиллями волонтерів вже з’явилися або були облаштовані молодіжні простори на Харківщині, Полтавщині, Сумщині, Вінниччині та Київщині, в Дніпрі, Кропивницькому на інших містах і селах України.
Умови участі
Участь у програмі може брати активна молодь віком від 18 до 35 років.
Досвід будівельно-відновлювальних робіт не є обов’язковим.Протягом 5 днів учасники проживатимуть в одній з 24 громад у 17 областях України, де знаходиться об’єкт відновлення, досліджуватимуть її культурні особливості, спілкуватимуться з однолітками з інших областей, братимуть участь у тренінгах, майстер-класах та екскурсіях.
Також будуть проводитися нескладні відновлювальні та ремонтні роботи: фарбування стін, стелі, підлоги, підготовка поверхонь — ґрунтування, виготовлення робочих сумішей, облаштування території тощо. Витрати на проживання, харчування та дорогу на себе беруть організатори. В одному обміні братиме участь 30 людей. Заповнити анкету можна тут, дізнатися більше про програму — на офіційному сайті.
У 2024 році молодіжні обміни проходитимуть у три етапи:
І хвиля — червень — липень;
ІІ хвиля — липень — серпень;
ІІІ хвиля — серпень — вересень.
Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.
Читайте ще: “Купили будинок за два тижні до вторгнення рф. Встигли пожити там лише місяць”. Історія Юлії Сидоренко
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....
читати історіюМи відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...
читати історіюПриватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”
Рекомендуємо прочитати
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
Багатоквартирний будинок