На Київщині збудували казкове укриття: як виглядає “Будинок гобітів”
Київська область , Бучанський район , Гостомель / Молодіжна , 9
Заклад освіти
Дата додавання до бази:
12 жовтень 2023
Адреса:
Київська область ,
Бучанський район , Гостомель ,
Молодіжна , 9
“В Гостомельській школі навчається 180 дітей у дві зміни, плюс вчителя та інші співробітники. Відкриття школи та укриття дає можливість жити та працювати всім цим людям. Це маленька економіка і це дуже важливо для нас”, — розповів журналістці “Свій дім” директор благодійного фонду “ГУРТУМ” Олександр Кагал.
Казковий будиночок Гобітів
На території єдиної з початкових шкіл у Гостомелі БФ “ГУРТУМ” побудував укриття у вигляді казкового будиночка Гобітів з відомої книги Джона Толкіна “Володар перснів”. Концепція укриття належить директору фонду Олександру. Він зізнається, це було простим та логічним рішенням і він сам полюбляє Толкіна:
“Я вирішив зробити концепцію укриття такою, щоб вона була візуально привабливою і цікавою. Коли ти показуєш гарну картинку спонсорам і кажеш, що можеш втілити її в життя, то люди набагато простіше підтримують такі ідеї”.
Повне фінансування будівництва основного бомбосховища було покрите українською неприбутковою організацією у Японії “НПО Краяни”. Крім того, модульне укриття на 15 м2 фонду подарувала організація Leo States Shelter. Завдяки цьому, в бомбосховищі з’явився другий вхід і відмежований простір для санвузла.
“До цього ми не будували об’єктів з нуля”
Концепцію укриття Олександр почав розробляти наприкінці січня 2023 року, а вже на початку березня почалися будівельні роботи. Але думки про необхідність побудови бомбосховища постали із розуміння, що відновлену Гостомельську школу не відкриють без надійного укриття:
“До цього ми робили складні монтажні й реставраційні роботи, але точно не будували нічого з нуля. Це наш перший досвід”.
Укриття можна було запускати вже в травні 2023 року, але відкриття школи було заплановано на вересень, тому вирішили до цього часу виконати всі заплановані роботи.
“ГУРТУМ” знайшов людину, яка зробила обшиті деревом металеві двері, віконця та інші роботи.
“Цьому чоловікові та його родині ми допомагаємо відновлювати будинок. Через росіян вони втратили все — і дім, і власний столярний бізнес. Цей проєкт дав йому та його родині роботу. Ми отримали якісний та недорогий продукт, вони – можливість заробити”, — поділився Олександр.
Казкове укриття на 1000 балів зі 100
Незвичне укриття прийшлося до душі дітям. “ГУРТУМ” хотів створити саме казковий будиночок, щоб мінімізувати стрес та асоціації з небезпекою. Саме тому стіни Hobbit house розмальовані тематичними малюнками, які зробила волонтерка фонду. “Нам діти сказали, що укриття оцінюють на 1000 балів зі 100. Всі в захваті”, — поділився Олександр.
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
З 29 січня 2025 року переселенці зможуть отримувати субсидії на оренду житла згідно з постановою Уряду №1225. Експериментальний проєкт, що охоплює 9 областей, передбачає фінансову допомогу в оплаті повної або...
читати історіюДвічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Марина Бражнікова з Луганська за останні десять років пережила багато випробувань. У 2014 році росіяни окупували її рідне місто, вона втратила дім і прибутковий бізнес. Її родина вимушено евакуювалася до...
читати історіюСоціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Рекомендуємо прочитати
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок