Відбудова

головна / Відбудова

Відбудова
Заклад харчування

Маріупольчанка Галина Букіна відновила бізнес з продажу їстівних букетів в Запоріжжі

З 2020 року жінка розпочала свою власну справу — створення та продаж їстівних букетів. За 2 роки роботи в місті кількість замовлень та клієнтів неупинно збільшувалася. Галина готувалася до відкриття власної студії, але все змінило повномасштабне вторгнення рф. Під обстрілами та під звуки вибухів вона з родиною змогла виїхати в Запоріжжя, де невдовзі відновила улюблену справу.

“Все почалося з того, що я знайшла фото в інтернеті. Перший їстівний букет я зробила на річницю весілля сестри. Це були мої проби пера. Фуд-флористика мене захопила, я відвідувала різні майстер-класи та багато про це читала. Невдовзі запустила рекламу в Фейсбуці й почала продавати. Було мало конкурентів, а люди купляли все більше. Це були як корпоративні замовлення, так і просто індивідуальні. На місяць я мала від 30 до 70 покупців. В березні 2022 року я хотіла орендувати приміщення та проводити майстер-класи зі створення їстівних букетів. Моїм планам завадила велика війна”, — розповідає жінка журналісту “Свій Дім”.

Важка втеча в Запоріжжя

О 4 ранку 24 лютого 2022 року родині Галини подзвонив знайомий й попередив, що росіяни напали на України. Після цього жінка з чоловіком й донькою евакуювалася в Мелекіне Донецької області до батьків. Окупацію зустріли там.

“Декілька місяців ми жили у батьків, бо росіяни зодити по будинкам та перевіряли машини. В квітні ми вирішили евакуюватися, бо ситуація ставала дедалі важче. Ми сконтактуватися зі знайомими й намагалися виїхати всі разом. Це було 5 машин. Окупаційні війська нас зупиняли та забирали речі, це все супроводжувалося погрозами та залякуваннями. Один раз навіть були постріли в повітря. Було дуже страшно. Ми летіли як скажені. Нам пощастило й ми змогли дістатися точки призначення”, — каже Галина.

Будинок в Маріуполі, де була квартира родини постраждав від російських обстрілів. Згодом окупанти його взагалі знесли. Зараз на тому місці  котлован.

Новий початок та мрії повернутися додому

20 квітня 2022 року жінка була в Запоріжжі. Через тиждень вона вже вийшла на роботу в маріупольський центр для біженців на посаду адміністраторки.

“Згодом я розказала керівнику про свої їстівні букети. В нас багато дітей, яким було б цікаво якось відволіктися від війни. Я показала, що це таке. Всім настільки сподобалось й в мене знову виник той самий азарт почати займатися улюбленою справою”, — каже жінка.

Потім Галина закінчила Маріупольську школу підприємства та паралельно вже мала замовлення від людей. 

“В 2023 році я знову відновила бізнес. Звичайно, клієнтів набагато менше. Війна дає про себе знати. Це доволі дорого, ціна нормального букета стартує від 700 гривень. Перші клієнти як й вдома були знайомі. Зараз це більше як хобі й додатковий прибуток. Поки що фінансово це не дозволяє мені себе забезпечувати. На відміну від того, що я мала в Маріуполі. Ще одна велика проблема — це світло, а точніше його відсутність. Треба мати великі холодильники для продуктів, щоб робити замовлення та пропонувати різний товар. Вимкнення електроенергії не дає можливості розгорнути справу на повну”, — говорить жінка.

Серед незвичайних замовлень нещодавно Галина робила їстівний патріотичний букет, який був проданий на аукціоні. Гроші, а саме 4 тисячі гривень, пішли  на допомогу військовим.

“Цікава особливість та відмінність — в Маріуполі більше було “чоловічих” замовлень: з м’ясом та алкогольними напоями, а тут “жіночі” — цукерки, шоколад та інші солодощі”.

Попри знищення рідного міста та власної оселі жінка планує повернутися додому після деокупації та відновлювати Маріуполь й власний бізнес.

Читайте ще: Подружжя Кошель з Маріуполя відновило власну справу в Запоріжжі

Олександр Забродін / 16.07.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Заклад освіти

Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині

За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...

читати історію

Підприємство

Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі

Наталя Ольшанська з Запоріжжя — директорка та співвласниця сімейної компанії “Famberry”. Головна спеціалізація підприємства — вирощування та переробка органічного кизилу, який використовують для виготовлення різних продуктів — від варення до...

читати історію