Відбудова

головна / Відбудова / Красилів

Відбудова
Заклад освіти

“ЮНАЙТЕД 24 фінансує відбудову навчального закладу, але вони потребують нового бомбосховища”. Історія Красилівського ліцею

Київська область , Броварський район , Красилів / Лесі Українки , 30

У Красилівському ліцеї Броварського району Київщини до початку повномасштабного вторгнення рф навчалися понад 450 школярів. Під час бойових дій його будівля була суттєво пошкоджена і продовжувати освітній процес там було неможливо. Але в 2024 році, за фінансування UNITED24, почалася відбудова навчального закладу.

“Збита ракета впала біля ліцею”

“18 березня 2022 року стався вибух і уламки збитої ракети впали за 500 метрів від Красилівського ліцею. В будівлі був лише сторож. На щастя, ніхто не постраждав”, — розповіла журналістці “Свій дім” заступниця директора з виховної роботи Світлана Марченко. 

В школі вибуховою хвилею вибило всі вікна та двері. Впала підвісна стеля. Дах побило уламками.

“Коли стався вибух, моя колега вийшла на вулицю і зрозуміла, що зі школою трапилася біда. Вона нам написала і покликала всіх прийти, щоб забрати комп’ютерну техніку та мультимедійні дошки та зробити все, щоб будівля далі не руйнувалася”. 

Наступного дня громада привезла OSB-плити, якими забили всі вибиті вікна.

“Відбудова має закінчитися до серпня”

Протягом 2022 року у Красилівському ліцеї встановили майже 100 нових вікон зі склопакетами. Але школа потребувала капітального ремонту, тому громада подала заявку на її відновлення. В січні 2024 року UNITED24 розпочав відбудову ліцею. Вони фінансують зовнішні роботи — ремонт даху та утеплення фасаду.

Підрядник вже провів підготовчі роботи, демонтував пошкоджену покрівлю та виконав гідроізоляцію фундаменту. Наразі будівельники будують новий дах.

“Точної дати завершення будівництва ми не знаємо, але кажуть, що до серпня 2024 все зроблять”, — розповіла Світлана Марченко.

Ми потребуємо бомбосховища”

“У нас навчається 400 людей в дві зміни, а укриття розраховане на 120. Кількість учнів з кожним роком стає все меншою, тому що батьки переводять дітей в інші навчальні заклади, де є бомбосховище та група продовженого дня”, —  каже Світлана Марченко.

На території навчального закладу є місце, де можна збудувати бомбосховище. Громада шукає інвестора: 

“Якщо його побудують, воно буде відкритим не лише для учнів та працівників школи, а й для всього села. Бо місцевим немає, де ховатися під час повітряних тривог”.

_____________

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читати по темі:  “ЮНІСЕФ надав 4,8 млн євро на відновлення навчального закладу”. Історія відбудови Ірпінського ліцею №3

Катерина Черніговець / 13.04.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?