Відбудова

головна / Відбудова / Бородянка

Відбудова
Заклад освіти

“Литовський подарунок Україні”. Як відбудовують Бородянський ліцей №1

зруйновано: лютий 2022 / Київська область , Бучанський район , Бородянка

Бородянський ліцей №1 зазнав серйозних пошкоджень під час окупації селища. Минулого року заклад працював дистанційно. Нині діти навчаються в другу зміну на базі Бородянського академічного ліцею.

Завдяки фінансуванню Литовської республіки у 2024 році учні повернуться до навчання в оновлену й сучасну школу. 

“23 лютого довго не хотіли йти зі школи”

23 лютого 2022 року колектив Бородянського ліцею №1 довго залишався на роботі. Вони проводили засідання атестаційної комісії, на якому вчителі звітували про свої досягнення та роботу.

“Не хотіли довго розходитися. Поганого передчуття зовсім не було, але наступний день все змінив”, — поділилася директорка ліцею Інна Романюк.

Колона танків поцілила в ліцей

Під час активних бойових дій у Київській області та тимчасової окупації селища Бородянський ліцей №1 був зруйнований внаслідок ракетних ударів та неодноразових попадань снарядів. 

Усе майно в навчальному закладі повністю знищено, понівечено та розграбовано російською армією. 

“Від одного з вчителів я дізналася, що наприкінці лютого колона танків поцілила в ліцей. В результаті — постраждала будівля, повилітали вікна та згорів кабінет зарубіжної літератури“, — розповіла Інна Романюк.

“Казали, що відновлення можливе лише після закінчення війни”

Працівники ліцею, які були в Бородянці одразу після деокупації, почали наводити лад в закладі та прибирати те, що залишила по собі армія рф. У цьому їм допомогли волонтери руху “Незламні”.

Навчальний процес змогли відновити дистанційно вже в травні 2022 року

Пошуки благодійників, які б погодилися відновити ліцей, були непростими. Доводилося писати в різні організації з проханням про допомогу.

“У Бородянку приїжджало багато організацій з різних куточків України та світу. На початку їх цікавила відбудова нашої школи, але потім щось змінювалося і вони зникали або казали, що відновлення можливе лише після закінчення війни”, — ділиться директорка.

“Литовський подарунок Україні”

Восени 2022 року до Бородянки приїхала делегація з Литви. Саме тоді вони запевнили пані Інну, що відновлять ліцей. А в лютому 2023 року стартували перші роботи

“Спочатку підрядники пропонували знести будівлю, але їм не дозволили. Тепер всі жартують про те, що треба було так зробити. Це було б простіше і дешевше”.

У рамках проєкту будівельники мають виконати термомодернізацію приміщення, повністю оновити фасади, замінити покрівлю, комунікації та внутрішні мережі, вікна, двері, підлогу, стелі, стіни. Вже завозиться обладнання, техніка та меблі, які поки зберігаються в новому укритті.

 “Всі роботи — від капітального ремонту до побудови протирадіаційного укриття фінансуються за кошти Литви для створення сучасного європейського ліцею”, — зазначила пані Інна.

Читати по темі:  Був “Радість” — став “Рута”. Уряд Литви відновив зруйнований обстрілами дитячий садок в Ірпені

Катерина Черніговець / 27.01.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

У березні 2022 року російські військові знищили Рубіжанську панчішну мануфактуру. Внаслідок ракетних обстрілів згоріло все обладнання, сировина та продукція, а приміщення зазнали непоправних руйнувань. Співвласники фабрики Олег і Геннадій Місюренки...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко

Приватний будинок

“Якби була компенсація, то купили би дім у Смілі. Бахмут знищили — про це знає весь світ”. Історія Людмили Щербакової