Відбудова

головна / Відбудова / Бородянка

Відбудова
Заклад освіти

“Литовський подарунок Україні”. Як відбудовують Бородянський ліцей №1

зруйновано: лютий 2022 / Київська область , Бучанський район , Бородянка

Бородянський ліцей №1 зазнав серйозних пошкоджень під час окупації селища. Минулого року заклад працював дистанційно. Нині діти навчаються в другу зміну на базі Бородянського академічного ліцею.

Завдяки фінансуванню Литовської республіки у 2024 році учні повернуться до навчання в оновлену й сучасну школу. 

“23 лютого довго не хотіли йти зі школи”

23 лютого 2022 року колектив Бородянського ліцею №1 довго залишався на роботі. Вони проводили засідання атестаційної комісії, на якому вчителі звітували про свої досягнення та роботу.

“Не хотіли довго розходитися. Поганого передчуття зовсім не було, але наступний день все змінив”, — поділилася директорка ліцею Інна Романюк.

Колона танків поцілила в ліцей

Під час активних бойових дій у Київській області та тимчасової окупації селища Бородянський ліцей №1 був зруйнований внаслідок ракетних ударів та неодноразових попадань снарядів. 

Усе майно в навчальному закладі повністю знищено, понівечено та розграбовано російською армією. 

“Від одного з вчителів я дізналася, що наприкінці лютого колона танків поцілила в ліцей. В результаті — постраждала будівля, повилітали вікна та згорів кабінет зарубіжної літератури“, — розповіла Інна Романюк.

“Казали, що відновлення можливе лише після закінчення війни”

Працівники ліцею, які були в Бородянці одразу після деокупації, почали наводити лад в закладі та прибирати те, що залишила по собі армія рф. У цьому їм допомогли волонтери руху “Незламні”.

Навчальний процес змогли відновити дистанційно вже в травні 2022 року

Пошуки благодійників, які б погодилися відновити ліцей, були непростими. Доводилося писати в різні організації з проханням про допомогу.

“У Бородянку приїжджало багато організацій з різних куточків України та світу. На початку їх цікавила відбудова нашої школи, але потім щось змінювалося і вони зникали або казали, що відновлення можливе лише після закінчення війни”, — ділиться директорка.

“Литовський подарунок Україні”

Восени 2022 року до Бородянки приїхала делегація з Литви. Саме тоді вони запевнили пані Інну, що відновлять ліцей. А в лютому 2023 року стартували перші роботи

“Спочатку підрядники пропонували знести будівлю, але їм не дозволили. Тепер всі жартують про те, що треба було так зробити. Це було б простіше і дешевше”.

У рамках проєкту будівельники мають виконати термомодернізацію приміщення, повністю оновити фасади, замінити покрівлю, комунікації та внутрішні мережі, вікна, двері, підлогу, стелі, стіни. Вже завозиться обладнання, техніка та меблі, які поки зберігаються в новому укритті.

 “Всі роботи — від капітального ремонту до побудови протирадіаційного укриття фінансуються за кошти Литви для створення сучасного європейського ліцею”, — зазначила пані Інна.

Читати по темі:  Був “Радість” — став “Рута”. Уряд Литви відновив зруйнований обстрілами дитячий садок в Ірпені

Катерина Черніговець / 27.01.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?