Відбудова

головна / Відбудова / Харків

Відбудова

Почалася відбудова зруйнованої Авторської школи Бойка в Харкові

зруйновано: червень 2024 / Харківська область , Харківський район , Харків / Освітянська , 7

23 червня 2024 року російська армія скинула 4 керовані авіабомби на Харків. Одна з них влучила у “Школу Бойка” в Шевченківському районі. Навчальний заклад почали відбудовувати одразу. Для збору коштів запустили новий сайт. В планах відновити роботу з 1 вересня.

“Руйнування школи вразило працівників і батьків з дітьми. Але ми харків’яни. Удари по місту відбуваються постійно і більшість з нас знаходиться тут, тому біль і розпач швидко трансформувався в бажання щось робити”, — розповів журналістці “Свій дім” Павло Сергійович, заступник директора з виховної роботи.

“Для розбирання завалів зібралося не менше 200 людей”

Від авіаудару найбільше постраждала котельня, яка зруйнована на 90%, та їдальня. Було знищене опалювальне обладнання та приладдя для приготування їжі. Вибито 90% вікон, пошкоджено дах будівлі та стіни. 

На наступний день багато людей зібралися розбирати завали. Прийшло як мінімум 200 небайдужих містян серед яких були  вчителі, батьки учнів і випускників.

“Для всіх знайшлася робота. Тому вже на третій день зашили вікна панелями. БФ “Мирне небо” та кілька місцевих благодійників допомогли робочими руками”.

На подвір’ї, куди влучила бомба, на минулому тижні завершили розгрібати завали, в понеділок — демонтаж пошкоджених стін.

На черзі — відновлення вікон та котельної, відбудова стін, що найбільше постраждали від вибуху, проєктування нової їдальні й простору на задньому дворі школи.

“Відбудуватися до 1 вересня”

Школа має амбітну ціль — відремонтувати пошкоджені приміщення до нового навчального року. Для відновлення опалювального обладнання є трохи більше часу до початку сезону.

“Крім того, у нас є проєкт з облаштування укриття. Якщо знайдемо фінансування, то у вересні діти зможуть вийти на очне навчання. Звичайно, схема онлайн освіти у нас вже налагоджена, але ефективність офлайн набагато більша”.

Збираємо кошти на відбудову

Для залучення коштів на відбудову школи створили сайт HelpBS.kh.ua, де можна задонатити гроші й запропонувати іншу  допомогу — робочими руками, технікою, знижкою на обладнання для їдальні або котельні. 

“Нас підтримала спільнота, яка сформувалася навколо школи — батьки, випускники, колишні працівники й навіть учні. Це дуже розчулює, коли бачиш знайоме прізвище і донат в 10-20 грн. Допомога один одному — це наша сильна сторона, бо українці завжди добре об’єднуються у скрутні часи”.

“Навчатися не з під палки”

Про руйнування школи, де вчаться його діти, Олександр Колб дізнався від свого 13-річного сина. Тоді хлопець був у Варшаві, де складав тест з англійської від Cambridge. Після вже подзвонила класна керівниця.

Чоловік вірить, що школу зможуть швидко відбудувати і й повернуться до звичного навчання.

“Ми обрали школу Бойка для наших дітей, бо нам сподобався підхід до навчання — не відбити в дитині бажання вчитися. Навчальний заклад має гарну репутацію, високі результати ЗНО, а учні добре знають англійську мову та математику”.

Читати по темі: Михайло-Коцюбинський ліцей отримає 64 млн грн на відбудову, зібрані на благодійному футбольному матчі у 2023 році

Катерина Черніговець / 12.07.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?