Допомога

головна / Допомога / с. Михайлівка-Рубежівка

Допомога
Житло

Нова домівка для переселенців: на Київщині відкрили сучасний гуртожиток

Київська область , Бучанський район , с. Михайлівка-Рубежівка / Київська , 7

У селі Михайлівка-Рубежівка на Київщині відкрили реконструйований гуртожиток для ВПО. В останній день січня 19 родин отримали ключі від новеньких смарт-квартир зі звукоізоляцією, обладнаними кухнями, окремими санвузлами та загальними кімнатами для дитячого і дорослого дозвілля.

Цей проєкт вдалося реалізувати за ініціативи благодійної організації “ЖИТЛО для ВПО”, яка має досвід будівництва, відбудови та реконструкції. 

Ми виступили ініціаторами та звернулися до Ірпінської міськради, щоб вони підшукали для нас будівлю, яка може бути реконструйована на житло для ВПО. У власності міської ради знаходився гуртожиток. Будівля була в жахливому стані, але спільними зусиллями ми змогли залучити кошти на реконструкцію. Ми зайшли на об’єкт 1 червня 2023 року, а вже у листопаді були виконані основні роботи, підключені всі комунікації. Електрика, газ, каналізація — все є. Будинок готовий. Тепер це не гуртожиток, а житлова будівля для 19 родин з невеликими, але комфортними та повністю облаштованими кімнатами”, — розповіла журналістам “Свій дім” президентка БО “Житло для ВПО” Ольга Єрошенко.

Відкриття оновленого гуртожитку

Реалізацію проєкту профінансував лідер польського ринку житлового будівництва Dom Development, який дистанційно контролював роботи.

У приміщенні, яке перетворили на Центр соціалізації для ВПО, є два типи квартир — для родин з дітками та без. 

Квартира для багатодітної родини, максимально мебльована. Утеплені двері, дуже зручна шафа, повністю обладнаний санвузол. Тут вже є холодильник, стільчики, облаштована витяжка. Дуже гарний комплект побутової техніки”, — розповідає пані Ольга.

Гуртожиток інклюзивний, підлаштований для людей з обмеженими можливостями. Є центральний та два аварійні виходи. На горищі є спеціальні комори, де можна зберігати особисті речі. Кожна квартира обладнана двоконтурними котлами, що дає повну автономність і мешканці можуть економити на оплаті комунальних послуг. 

Всього тут проживатиме 53 мешканці. Родина Аліни виїхала з окупованого Енергодару Запорізької області. Півтора року мешкали у родичів, а тепер отримали квартиру та дуже щасливі.

Ми зареєстровані, як ВПО у старостаті Михайлівки-Рубежівки. І коли стало відомо, що буде реалізовуватись даний проєкт, нам запропонували це житло. Звісно ми погодились і дуже чекали на відкриття. Обов’язковою умовою було те, щоб члени родини працювали. Якщо у нас колись з’явиться можливість придбати власне житло, то ця квартира перейде у користування іншим”, — розповіла Аліна.

Аліна, переселенка з Енергодару Запорізької області

Для БФ “Житло для ВПО” — це перший проєкт реконструкції гуртожитку у центр соціалізації з повноцінними смартквартирами.

Читайте ще: Відбудова на своїй земельній ділянці: новий етап компенсації за зруйноване житло

Юлія Ступка / 02.02.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко