Допомога

головна / Допомога / с. Михайлівка-Рубежівка

Допомога
Житло

Нова домівка для переселенців: на Київщині відкрили сучасний гуртожиток

Київська область , Бучанський район , с. Михайлівка-Рубежівка / Київська , 7

У селі Михайлівка-Рубежівка на Київщині відкрили реконструйований гуртожиток для ВПО. В останній день січня 19 родин отримали ключі від новеньких смарт-квартир зі звукоізоляцією, обладнаними кухнями, окремими санвузлами та загальними кімнатами для дитячого і дорослого дозвілля.

Цей проєкт вдалося реалізувати за ініціативи благодійної організації “ЖИТЛО для ВПО”, яка має досвід будівництва, відбудови та реконструкції. 

Ми виступили ініціаторами та звернулися до Ірпінської міськради, щоб вони підшукали для нас будівлю, яка може бути реконструйована на житло для ВПО. У власності міської ради знаходився гуртожиток. Будівля була в жахливому стані, але спільними зусиллями ми змогли залучити кошти на реконструкцію. Ми зайшли на об’єкт 1 червня 2023 року, а вже у листопаді були виконані основні роботи, підключені всі комунікації. Електрика, газ, каналізація — все є. Будинок готовий. Тепер це не гуртожиток, а житлова будівля для 19 родин з невеликими, але комфортними та повністю облаштованими кімнатами”, — розповіла журналістам “Свій дім” президентка БО “Житло для ВПО” Ольга Єрошенко.

Відкриття оновленого гуртожитку

Реалізацію проєкту профінансував лідер польського ринку житлового будівництва Dom Development, який дистанційно контролював роботи.

У приміщенні, яке перетворили на Центр соціалізації для ВПО, є два типи квартир — для родин з дітками та без. 

Квартира для багатодітної родини, максимально мебльована. Утеплені двері, дуже зручна шафа, повністю обладнаний санвузол. Тут вже є холодильник, стільчики, облаштована витяжка. Дуже гарний комплект побутової техніки”, — розповідає пані Ольга.

Гуртожиток інклюзивний, підлаштований для людей з обмеженими можливостями. Є центральний та два аварійні виходи. На горищі є спеціальні комори, де можна зберігати особисті речі. Кожна квартира обладнана двоконтурними котлами, що дає повну автономність і мешканці можуть економити на оплаті комунальних послуг. 

Всього тут проживатиме 53 мешканці. Родина Аліни виїхала з окупованого Енергодару Запорізької області. Півтора року мешкали у родичів, а тепер отримали квартиру та дуже щасливі.

Ми зареєстровані, як ВПО у старостаті Михайлівки-Рубежівки. І коли стало відомо, що буде реалізовуватись даний проєкт, нам запропонували це житло. Звісно ми погодились і дуже чекали на відкриття. Обов’язковою умовою було те, щоб члени родини працювали. Якщо у нас колись з’явиться можливість придбати власне житло, то ця квартира перейде у користування іншим”, — розповіла Аліна.

Аліна, переселенка з Енергодару Запорізької області

Для БФ “Житло для ВПО” — це перший проєкт реконструкції гуртожитку у центр соціалізації з повноцінними смартквартирами.

Читайте ще: Відбудова на своїй земельній ділянці: новий етап компенсації за зруйноване житло

Юлія Ступка / 02.02.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення національного технічного університету нафти і газу. Заклад постраждав внаслідок російського обстрілу міста 22 червня 2024 року. Роботи після прильоту російської ракети тривали понад три...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

Тетяна Сітоленко народилася на Київщині, але своїм рідним домом називає Залізне на Донеччині. Саме в цьому місті прожила 47 років. Повномасштабне вторгнення росії у 2022 році змусило її переїхати до...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова