Допомога

головна / Допомога / с. Михайлівка-Рубежівка

Допомога
Житло

Нова домівка для переселенців: на Київщині відкрили сучасний гуртожиток

Київська область , Бучанський район , с. Михайлівка-Рубежівка / Київська , 7

У селі Михайлівка-Рубежівка на Київщині відкрили реконструйований гуртожиток для ВПО. В останній день січня 19 родин отримали ключі від новеньких смарт-квартир зі звукоізоляцією, обладнаними кухнями, окремими санвузлами та загальними кімнатами для дитячого і дорослого дозвілля.

Цей проєкт вдалося реалізувати за ініціативи благодійної організації “ЖИТЛО для ВПО”, яка має досвід будівництва, відбудови та реконструкції. 

Ми виступили ініціаторами та звернулися до Ірпінської міськради, щоб вони підшукали для нас будівлю, яка може бути реконструйована на житло для ВПО. У власності міської ради знаходився гуртожиток. Будівля була в жахливому стані, але спільними зусиллями ми змогли залучити кошти на реконструкцію. Ми зайшли на об’єкт 1 червня 2023 року, а вже у листопаді були виконані основні роботи, підключені всі комунікації. Електрика, газ, каналізація — все є. Будинок готовий. Тепер це не гуртожиток, а житлова будівля для 19 родин з невеликими, але комфортними та повністю облаштованими кімнатами”, — розповіла журналістам “Свій дім” президентка БО “Житло для ВПО” Ольга Єрошенко.

Відкриття оновленого гуртожитку

Реалізацію проєкту профінансував лідер польського ринку житлового будівництва Dom Development, який дистанційно контролював роботи.

У приміщенні, яке перетворили на Центр соціалізації для ВПО, є два типи квартир — для родин з дітками та без. 

Квартира для багатодітної родини, максимально мебльована. Утеплені двері, дуже зручна шафа, повністю обладнаний санвузол. Тут вже є холодильник, стільчики, облаштована витяжка. Дуже гарний комплект побутової техніки”, — розповідає пані Ольга.

Гуртожиток інклюзивний, підлаштований для людей з обмеженими можливостями. Є центральний та два аварійні виходи. На горищі є спеціальні комори, де можна зберігати особисті речі. Кожна квартира обладнана двоконтурними котлами, що дає повну автономність і мешканці можуть економити на оплаті комунальних послуг. 

Всього тут проживатиме 53 мешканці. Родина Аліни виїхала з окупованого Енергодару Запорізької області. Півтора року мешкали у родичів, а тепер отримали квартиру та дуже щасливі.

Ми зареєстровані, як ВПО у старостаті Михайлівки-Рубежівки. І коли стало відомо, що буде реалізовуватись даний проєкт, нам запропонували це житло. Звісно ми погодились і дуже чекали на відкриття. Обов’язковою умовою було те, щоб члени родини працювали. Якщо у нас колись з’явиться можливість придбати власне житло, то ця квартира перейде у користування іншим”, — розповіла Аліна.

Аліна, переселенка з Енергодару Запорізької області

Для БФ “Житло для ВПО” — це перший проєкт реконструкції гуртожитку у центр соціалізації з повноцінними смартквартирами.

Читайте ще: Відбудова на своїй земельній ділянці: новий етап компенсації за зруйноване житло

Юлія Ступка / 02.02.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?