Допомога

головна / Допомога

Допомога

Закон про компенсацію за знищене житло: що зміниться для українців?

Законопроєкт №11161, який затверджує механізм отримання компенсації за знищене чи пошкоджене майно на територіях, де ведуться активні бойові дії або, які тимчасово окуповані рф, чекає на підпис президента. Завдяки йому постраждалі від війни отримають реальну можливість компенсації навіть за майно на ТОТ. Крім того, законопроєкт спрощує доступ до витягів з реєстру пошкодженого майна, а також – до даних про відповідальних за розгляд заяв про компенсації.

Аналітики Центру спільних дій детально пояснюють, які саме зміни передбачає документ

Кого стосується закон?

  • Людей, чиє майно постраждало внаслідок бойових дій або перебуває на тимчасово окупованих територіях;
  • Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, яке відповідатиме за його реалізацію.

Що саме зміниться?

Перш за все, заяви на компенсацію можуть подавати власники нерухомості, навіть якщо вона знаходиться в районах активних бойових дій або на окупованих територіях.

Крім того, пошкоджені об’єкти на окупованих територіях прирівнюються до знищених. Визначення таких територій відбуватиметься через відповідні переліки, сформовані уповноваженим міністерством.

Що потрібно для того, щоб отримати компенсацію? 

Для того, щоб подати заяву на отримання компенсації за пошкоджену або знищену нерухомість, заявник має проживати в Україні протягом останніх двох років. Це включає:

  • перебування в межах державного кордону або на судні під прапором України;
  • службові відрядження, навчання, лікування, відпустки та інші подібні обставини;
  • обмежене перебування за кордоном у приватних справах – разовий виїзд за кордон до 90 днів і загалом не більше 183 днів на рік протягом двох років перед поданням заяви.

При цьому люди, які отримують компенсацію, відмовляються від права власності на зруйноване майно на користь держави або місцевої громади – залежно від того, з якого бюджету фінансували компенсацію. Держава чи громада, у свою чергу, отримують право вимагати компенсації від росії.

Які ще новації?

Власники нерухомості зможуть отримати витяги з Реєстру пошкодженого та знищеного майна в електронній формі через Дію або ж у паперовому форматі.

Інформація про комісії, які вирішуватимуть питання компенсацій, буде доступною на офіційних сайтах місцевої влади (це можуть бути виконавчий орган влади, військова або військово-цивільна адміністрація населеного пункту).

Всі рішення комісій затверджуватимуться виконавчими органами влади або військово-цивільними адміністраціями.

“Це важливий крок у підтримці громадян, які втратили житло через російську агресію, адже документ не лише пропонує фінансову компенсацію, а й створює прозорий та чіткий механізм її отримання”, – зауважує керівниця напряму моніторингу та аналізу рішень Центру спільних дій Оксана Заболотна. 

Якщо президент підпише цей документ, закон почне діяти через чотири місяці після офіційної публікації.

Читайте ще:

єОселя: шанс на нову домівку для українців

Відновили 6 із 18 багатоповерхівок: як UNITED24 допомагає відбудовувати Київщину

admin / 09.01.2025

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Об'єкт культури

Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року через обстріли, бомбардування та інші воєнні дії були пошкоджені або зруйновані численні пам’ятки архітектури. За даними Міністерства культури та...

читати історію

Заклад освіти

Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині

За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...

читати історію