Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Житомир

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

Під вий сирен у повітрі кружляли зошити. Історія житомирського ліцею №25

зруйновано: березень 2022 / Житомирська область , Житомирський район , Житомир / Мала Бердичівська , 18

Зранку 4 березня 2022 року російські окупанти нанесли авіаудар по житомирському ліцею № 25. Половина школи, де були сучасні кабінети, спортивна зала та їдальня, зруйнована вщент.

Коли пролунав вибух, директор ліцею Іван Денисюк якраз підходив до закладу освіти. Він побачив сизу хмару пилу й зошити, що кружляли в повітрі.

За день до війни заклад працював у звичному режимі

“Це було 4 березня близько 9-ї години ранку. Будівлю ліцею було зруйновано російським ракетним ударом”, – розповів Іван проєкту “Свій дім”.

За останні два роки тут було покращено інтер’єр, зокрема вестибюлю, коридорів та рекреаційних зон. Перед новим навчальним роком завершено будівництво спортивного майданчика на території ліцею. 

За день до війни заклад працював у звичному режимі. Діти та вчителі повернулися в рідні стіни після довготривалого дистанційного навчання.

“Пам’ятаю, як переступив поріг ліцею вперше. Вразив неймовірний затишок та привітна атмосфера, – пригадує директор Іван Денисюк. – Просторий осучаснений світлий хол навчального закладу: м’які диванчики, великий телеекран, інформаційні стенди, за вікнами кружляють сніжинки”.

На стіні будівлі вцілів 12-метровий мурал

Після ворожого удару на бічній стіні будівлі вцілів 12-метровий мурал “Ти у мене єдина”, присвячений Україні. Його створив житомирський аерограф Дмитро Краб. Для закладу і міста – це справжнє диво.   

“Мурал уцілів після зухвалої ворожої атаки та став символом незламності, незнищенності, стійкості та надії, що обов’язково все подолаємо й переможемо, бо Україна-мати у нас одна”, – каже директор.

Попри бажання країни-агресора знищити все українське, освітній процес у ліцеї № 25 міста Житомира розпочали, як завжди 1 вересня. А наприкінці літа розпочали роботу над проєктом з відбудови ліцею та розробки нової освітньої програми.

Керівництво закладу вдячне за підтримку:

  • Проєкту ЮНІСЕФ за ремонт тимчасового приміщення початкової школи ліцею. 
  • Меру міста Таллінна Міхаїлу Килварту, який подарував планшети відмінникам та передав технічні засоби для вчителів. 
  • Партнерам з Голландії, які передали шкільні меблі.
  • “Українсько-німецькому” товариству, яке провело в м.Кіль (Німеччина) благодійний концерт та зібрало кошти для матеріальних потреб ліцею. 
  • Освітянам з Польщі, які неодноразово проводили концерти на підтримку ліцею. 
  • Громадській організації міста Житомира, ГО “Реновація 25 ліцею”

“Завдяки Фонду громади Житомира в рамках Міжнародного благодійного забігу на підтримку дітей в Україні “Back to School” вдалося зібрати кошти, за які придбали технічні засоби для навчання та провели поточний аварійний ремонт другого приміщення ліцею”, – розповів директор.

Довідка: Заклад заснований у 1919 році як 4-річна трудова школа. Нове приміщення школи було збудоване у 1970 році. У 2003 школа отримала статус багатопрофільного ліцею. Була лауреатом конкурсу “100 кращих шкіл України”, переможницею конкурсу “Школа року”, має золоту медаль Міжнародної виставки “Сучасні заклади освіти – 2017”, безліч дипломів диплом міжнародного форуму “Інноватика в сучасній освіті” та ін.

Юлія Ступка / 02.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Під час оформлення заяви на компенсацію за житло, зруйноване російськими обстрілами, у заявників іноді виникає потреба змінити банківські реквізити картки “єВідновлення”, якщо банк відмовляє у проведенні платежу. Це може статися,...

читати історію

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Підприємиця з Донецька Ольга Лекова після окупації рідного міста переїхала до Києва. У 2016 році вона заснувала власну справу — студію ремонту та дизайну. Спочатку компанія була сімейною справою, яка...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Приватний будинок

Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової

Багатоквартирний будинок

“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової

Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої