Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут

Історії, які ви нам розповіли
Заклади

Жахливі кадри побачили у соцмережах. Потужний вибух зруйнував будівлю народного Дому у Бахмуті

зруйновано: квітень 2023 / Донецька область , Бахмутський район , Бахмут / Перемоги , 23/А

Російські окупанти знищили народний Дім у Бахмуті Донецької області – палац культури, який збудували у 1957 році для заводу “Цветмет”. Він був своєрідною візитівкою міста й знаходився біля Алеї троянд. 

У квітні 2023 року у соцмережах з’явилося відео, як будівля палає. За кілька тижнів там пролунав вибух. Інформацію про руйнування журналісту “Свій дім” підтвердила Світлана Бойченко, тимчасово виконуюча обов’язки директора БКЗК “Бахмутський міський народний Дім”.

Народний Дім став пунктом гуманітарної допомоги

“Більша частина населення міста та громади до останнього вірила, що Бахмут не наздожене доля вже зруйнованих і окупованих населених пунктів, люди з яких шукали в нас порятунку”, – розповідає Світлана.

Після повномасштабного вторгнення народний Дім, як і інші заклади культури міста, одразу став пунктом гуманітарної допомоги. Тут плели маскувальні сітки, видавали речі й безкоштовний хліб. Коли обстріли були зовсім поруч або летіла авіація працівники ховалися у приміщенні й сподівались, що велика рідна будівля їх захистить. 

Заклад знищили навесні 2023 року

Згодом колективу довелося евакуюватися, а навесні 2023 року заклад зруйнували. 

До великої війни у народний Дім на різні гуртки ходили понад 4 тисячі людей. Тут працювали танцювальні й вокальні колективи, театральна студія, колектив декоративного та прикладного мистецтва, народний хор ветеранів заводу ОКМ. Усього – 40 гуртків художньої самодіяльності, клубних формувань та любительських об’єднань.

“У 2019-2020 роках було проведено реконструкцію, капітальний та поточний ремонти, ремонт системи опалення, водопостачання, водовідведення та санвузлів”,  – каже Світлана Бойченко.

Цю будівлю відкрили після Другої світової війни

Будівлю відкрили у 1957 році, коли в Бахмуті (тоді – Артемівськ) збудували завод “Цветмет”.

“На початку 50-х років розгорнулося будівництво першого в Україні заводу з обробки кольорових металів. Завод був зданий в експлуатацію у 1954 році. Нове підприємство почало обростати будинками, лікарнями, садками, школам. З’явився новий район міста, де була одна з найкращих зон відпочинку городян – Північний ставок, профілакторій та відкритий спортивний майданчик. Центром району був бульвар Металургів. Саме там звели Будинок культури заводу”,  – розповідає Світлана.

Фото: архів колективу народного Дому, соцмережі 

Юлія Ступка / 01.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу

З 29 січня 2025 року переселенці зможуть отримувати субсидії на оренду житла згідно з постановою Уряду №1225. Експериментальний проєкт, що охоплює 9 областей, передбачає фінансову допомогу в оплаті повної або...

читати історію

Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової

Марина Бражнікова з Луганська за останні десять років пережила багато випробувань. У 2014 році росіяни окупували її рідне місто, вона втратила дім і прибутковий бізнес. Її родина вимушено евакуювалася до...

читати історію