головна / Історії, які ви нам розповіли / Запоріжжя
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2023/09/zaporizhzhya.jpg)
“Мій п’ятий поверх. І я знала, що там мама. Її дістали у чорному мішку”. Історія Юлії Весельєвої
зруйновано: березень 2023 / Запорізька область , Запорізький район , Запоріжжя / Незалежної України , 67
Багатоквартирний будинок
Дата руйнування:
березень 2023
Дата додавання до бази:
05 жовтень 2023
Адреса:
Запорізька область ,
Запорізький район , Запоріжжя ,
Незалежної України , 67
Велика війна змусила виїхати з рідного Запоріжжя викладачку фізики Марину Весельєву. Разом з донькою та внуками вона тимчасово оселилася у Львові, але за першої нагоди повернулася у місто. Жінка так раділа, що нарешті може проводити онлайн-уроки з кімнати, яку облаштувала під кабінет, доглядати за улюбленими квітами й засинати у своєму ліжку.
У ніч на друге березня 2023 року вона лягла спати і більше не прокинулась. Її та інших мешканців будинку по вулиці Незалежної України, 67 вбили російські ракети С-300, які влетіли з заднього боку дому між другим і третім поверхом третього під’їзду.
Тієї ночі донька Марини Юлія працювала допізна. Вона повернулася у Запоріжжя по роботі:
“Було настільки гучно, що довелося навіть перебігти у коридор. Я одразу схопила телефон і почала писати мамі у Вайбер. У цей момент пролунав ще один вибух. Бачу, що вона в мережі, але повідомлення не читає, а вона завжди відповідала. Я тоді їй телефоную, гудки йдуть, але слухавку не підіймає. Набирала кілька разів”.
“На фото був мій під’їзд, а мама не відповідала”
Юлія Весельєва не знаходила собі місця, бо мама завжди просила дзвонити, коли були вибухи. Жінка продовжувала тиснути на екран телефону й шукала інформацію в інтернеті. На годиннику 1:34, час сорок, час сорок п’ять – хвилини, які тривали цілу вічність.
“Я відкрила телеграм, щоб почитати новини й подивитися, куди ж воно влучило. І тут бачу будинок. Я дивлюсь, а це мій дім. Збільшила фото, третій під’їзд…мій”, – розповідає Юлія.
А далі все як в тумані. Набрала подругу Інну – вона заспокоювала, казала, що всі будинки у місті схожі.
Юля вирішила пішки йти на місце трагедії. Була комендантська година, на вулиці темінь. Подруга, яка жила у маминому районі, сказала: “Сиди вдома, я піду сама”.
“За 5-7 хвилин вона зателефонувала і каже: “Все. Юлю, тримайся, це будинок мами”, – пригадує жінка.
“Було видно, що дах впав, але я вірила у диво до останнього”
Юлія одразу побігла до сусіда-військового, який на машині довіз її до місця ракетного удару. Там вона побачила жахливу картину зруйнованих стін й людського життя.
“Коли я приїхала, то рятувальники витягували загиблих з перших поверхів. Навколо темінь, світили лише ліхтарями. Було погано видно, але я дивилась у бік того єдиного вцілілого куточка, де спала мама. Було видно, що дах впав, але я вірила у диво до останнього. Підходила до військових, поліцейських, а вони казали, що по 57-й квартирі поки інформації немає”, – розповідає Юлія.
У ту ніч російські ракети забрали життя багатьох людей
“Коли розквітло, я побачила, що вся квартира завалена будівельним сміттям, як наче взяли акваріум і наскладали туди каменів. Ось такий вигляд мали вікна нашої кухні, зали і спальні”, – додає жінка.
Пані Юлія так сподівалася зустріти й обійняти маму, але побачила її лише наступного дня – у чорному мішку. У ту ніч російські ракети забрали життя багатьох людей.
“Моя мама народилася у 1960 році й все життя прожила у цій квартирі. Спочатку з батьками, потім з чоловіком, який теж був з цього під’їзду. Своєї бабусі я зовсім не знаю, вона трагічно загинула, коли матусі було 18 років. Діда не пам’ятаю, його не стало, коли я була зовсім маленькою. Хоча мені розповідали, що саме він навчив мене пити чай з кружки”, – пригадує Юлія.
Допомогти Юлії та її дітям можна за номером картки: 4149 4998 0574 8223 (Весельєва Юлія Володимирівна).
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)
Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)