Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Святогірськ

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

Замість вікон тепер плівка, через сирість поцвіли стіни. Історія Валерія зі Святогірська

Донецька область , Краматорський район , Святогірськ / Мазепи

“День ракетного удару я пам’ятаю добре. Я тоді сидів на кухні — і відчув вибух. Ми із дружиною вибралися, але нічого не було не видно, тільки руїни, які почали горіти. Із сусідами довго сиділи під іншим будинком. Дах горів, але я прорвався додому, взяв документи”, — розповів мешканець Святогірська Валерій в інтерв’ю “Свої”.

Квартира чоловіка — у будинку на вулиці Мазепи. У 2022 році багатоповерхівку зруйнував ракетний удар. Центральні під’їзди рухнули.

Під завалами дому знайшли сусідку

Після ворожого удару чоловік разом з військовими витягували людей через вікна другого і третього поверхів. Під завалами знайшли сусідку Марію, дістали її за тиждень-півтора, коли кран зміг під’їхати з іншого боку дому й підняти плити.

“До удару в будинку було багато людей. А після — розбігалися, як миші, хто куди. Я тут зимував. Мене коти гріли. У мене дуже багато котів. Мені допомагає волонтер із Дніпра, приїжджає, привозить корми. А я доглядаю за ними, бо сусіди покидали, коли виїхали. Я котів люблю, і вони мене врятували, між іншим, обклали узимку, як ковдра”, — розповів Валерій.

У будинку немає жодних комунікацій, а платіжки приносять

Квартира Валерія вціліла, але замість вікон тепер плівка. Повідлітали шпалери, через сирість поцвіли стіни.

Чоловік розповідає, що до великої війни, було інше життя. У дворі збиралися люди, гомоніли діти. Тепер в будинку немає жодних комунікацій, але й досі приносять свіжі платіжки за комунальні послуги. 

“Коли місто було окуповане, я пів року не отримував пенсію. Проблеми були такі, що сухарями ділилися, картоплі не було де дістати. Це жах. А так і хліб, і коржики пекли, виживали якось. Коли Україна повернулася — відразу гуманітарка пішла”, — розповідає він. 

“Не хочу ніякої росії”

Валерій каже, що любить Україну й не хоче ніякої росії:

“Нікуди їхати не збираюся, тим паче за кордон. В мене он скільки котів. Я люблю свій гімн, прапор, свою Україну. І чим швидше зараз закінчиться війна, тим краще — все відбудуємо. Я вірю, що ті, хто виїжджав, повернуться сюди. Цей будинок теж маємо відновити. Кажуть, проєкт готують, ламати його ніхто не буде. Бо він цегляний, а не панельний. Тож сподіваємося на відновлення”.

Платформа “Свій дім” вдячна Свої за інформацію для підготовки даного допису.

admin / 25.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Під час оформлення заяви на компенсацію за житло, зруйноване російськими обстрілами, у заявників іноді виникає потреба змінити банківські реквізити картки “єВідновлення”, якщо банк відмовляє у проведенні платежу. Це може статися,...

читати історію

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Підприємиця з Донецька Ольга Лекова після окупації рідного міста переїхала до Києва. У 2016 році вона заснувала власну справу — студію ремонту та дизайну. Спочатку компанія була сімейною справою, яка...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Приватний будинок

Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової

Багатоквартирний будинок

“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової

Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої