головна / Історії, які ви нам розповіли / село Атинське
Армія рф зруйнувала заміський будинок сім’ї Терещенків. Останні 50 років там працював Атинський психоневрологічний інтернат
зруйновано: липень 2022 / Сумська область , Білопільський район , село Атинське / Зелена , 2
Заклад охорони здоров'я
Дата руйнування:
липень 2022
Адреса:
Сумська область ,
Білопільський район , село Атинське ,
Зелена , 2
Заміський будинок родини підприємців-цукрозаводчиків Терещенків на Сумщині з квітня 2022 року перебуває під постійними обстрілами армії рф. Адже звідси до російського кордону лише два кілометри.
У підвалі ховалися люди
Найбільших руйнувань будівля 1912 року зазнала під час атаки 4 липня 2022 року. Тоді прилетіло щонайменше 20 ворожих снарядів. Пів будинку залишилося без даху та частково без стін. Уламками також понівечило фасад, а вікна та двері повилітали.
Але найстрашніше, що того дня у підвалі будинку ховалися люди. Це були підопічні Атинського психоневрологічного інтернату, який останні пів століття розміщується у заміському домі Терещенків.
«Тоді ми пережили найважчий обстріл. З перших вибухів перевели підопічних у безпечне місце. Втім, обстріли були настільки щільними, що один підопічний був поранений. Разом із черговими працівниками ми в підвалі перечекали обстріл», – розповіла інспектор з трудотерапії закладу, місцева жителька Ольга Рибалко.
Ворожі снаряди фактично зруйнували клуб і бібліотеку інтернату
А от гвинтові дерев’яні сходи, які колись вели в бальну залу заміського будинку Терещенків, майже не постраждали. Попри солідний вік, вони встояли перед вагою цегли та іншого будівельного сміття.
Не зазнав руйнувань й старовинний цегляний паркан.
Після липневого обстрілу пацієнтів інтернату евакуювали у безпечне місце.
Ще один прильот зафіксували 24 січня 2023 року. Вибухи пошкодили їдальню та господарчу споруду на території Атинського психоневрологічного інтернату.
«За останні три роки ми відремонтували наші кімнати, службові приміщення, придбали сільгосптехніку. У кімнатах відпочинку наші підопічні мали все необхідне. Ми мали багато планів і мріяли втілити їх у життя», – згадує директор інтернату Олег Терещенко.
Цю історію Свій дім зробив у партнерстві з https://www.facebook.com/groups/391366428935689.
Ви можете поділитися власними спогадами про зруйноване житло в анкетіhttps://bit.ly/sviydim
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...
читати історіюПідприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Наталя Ольшанська з Запоріжжя — директорка та співвласниця сімейної компанії “Famberry”. Головна спеціалізація підприємства — вирощування та переробка органічного кизилу, який використовують для виготовлення різних продуктів — від варення до...
читати історіюСубсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство